Британський фотограф видасть книгу про Київ 1990-х

Колишній британський дипломат та фотограф Пітер Форд видасть книгу своїх знімків, щоб допомогти українцям, пише BBC. Британець фотографував Київ протягом 1996-1999 років під час своєї роботи на міністерство закордонних справ Великої Британії та життя в українській столиці. Форд також працював позаштатним фотографом Associated Press

Книгу, яка називатиметься Kyiv — Moments in Time, британець видасть власним коштом, а гроші з продажу передасть на закупівлю ліків для українців. Майбутнє видання міститиме близько 300 фотографій, передмову до нього написав український фотограф Єфрем Лукацький, який дружив з Фордом у роки його життя в Києві.

Лукацький описує Форда, як «величезного на зріст британського фотографа, який став помітною та пам’ятною фігурою на вулицях Києва». Український фотограф уточнює, що «знімків того періоду українського життя збереглося небагато, і роботи Пітера — неоціненний внесок в історію України».

Форд же описує свої фотографії, як «роботи, що документують період життя, коли чоловіки в плавках грали в шахи просто неба, а студенти консерваторії виступали в метро».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений • Україна • 25 • (@ukraine.25)

У грудні 2022 вийшов другий номер газети The Information Front, який присвятили історії української фотографії. Видання Ukraine — The Path To Freedom («Україна: Шлях до свободи») охопило період української фотографії з 1970-х років.

Газета доповнила однойменну фотовиставку, що до 22 січня 2023 тривала у галереї Noorderlicht в нідерландському місті Гронінген. Ukraine — The Path To Freedom — це погляд на період української незалежності, від перших спроб революції у фотографічній мові 1970-х до сьогодні. Видання й виставка представляють ключові події історії України та відстежують розвиток фотографії протягом цих періодів. А також демонструють звʼязок соціополітичного та культурного життя в країні.

Фотобук й виставка поділені на чотири частини — кожен співвідноситься з певним історичним періодом та знайомить з роботами різних поколінь українських митців та фотографів. Проєкт також досліджує як фотографія працює на різних соціальних рівнях: як метод документування змін, форма протесту, реакція на події та політична заява.

Ukraine — The Path To Freedom представляє роботи Параски Плитки-Горицвіт, Бориса Михайлова, Олександра Чекменьова, Олени Субач, Саши Курмаза, Лізи Букреєвої, Дмитра Козацького, Мстислава Чернова, Владислава Краснощока, Андрія і Лії Достлєвих, Віктора і Сергія Кочетових та інших.

Докладніше про випуск ми розповідали у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis