Nike подав до суду на New Balance та Skechers

Nike звинуватив New Balance та Skechers у порушенні патентів на технології для виготовлення верхніх частин кросівок, пише Reuters. У позовах проти компаній йдеться, що деякі моделі спортивного взуття New Balance та кросівок Skechers використовують технологію Flyknit, створену Nike для бігового, баскетбольного та футбольного взуття

Nike подала два окремих позови: до федерального суду штату Массачусетс проти New Balance — з твердженням, що моделі Fresh Foam, FuelCell та деякі інші порушують авторське право на технологію Flyknit; та до суду центрального округу Каліфорнії проти Skechers — на думку Nike її авторські права порушують моделі Ultra Flex та Glide Step.

У позовах Nike стверджується, що технологія Flyknit «використовує високоміцні волокна для створення легкого верху з точками підтримки, еластичності та повітропроникності, а також дозволяє виготовляти високоефективний верх взуття із меншою кількістю матеріалів і відходів».

New Balance відреагували на позов заявою, у якій йдеться про те, що «компанія поважає авторські права своїх конкурентів, але водночас хоче зауважити, що Nike не володіє винятковими правами на дизайн та виробництво взуття традиційними виробничими методами, які індустрія використовувала протягом десятиріч».

Представники Nike та Skechers наразі не відповіли на запит Reuters прокоментувати ситуацію.

Раніше за порушення патенту Flyknit Nike позивалася до adidas, Puma та Lululemon. Позови з adidas та Puma наразі врегульовані, розгляд справи проти Lululemon ще триває.

Про минулі судові справи Nike зі Skechers та adidas

У червні 2022 року adidas подав позов проти Nike до федерального суду у східному окрузі Техасу. Команда бренду стверджувала, що Nike загалом порушила девʼять їхніх патентів на мобільні застосунки та технологію адаптації бігового взуття, а також вимагала грошову компенсацію та заборону використовувати зазначені у позові технології.

У позові йшлося, що застосунки Nike Run Club, Training Club і SNKRS, а також бігові кросівки з системою Adapt, що адаптують взуття під форму стопи за допомогою автоматичної системи шнурівки, порушують дев’ять патентів adidas. Серед них патенти на моніторинг та аналіз фізичних навантажень та на систему «розумного взуття».

adidas зазначив, що модель Nike Adapt повторювала їх кросівки adidas_1 2005 року випуску, які «відчували та регулювали комфорт взуття під час носіння», а також були «першими в світі розумними кросівками для бігу».

adidas звернув увагу на схожі характеристики та функції мобільних застосунків adidas Confirmed, запущений в лютому 2015 року, і Nike SNKRS, що запрацював в травні того ж року. adidas Confirmed повідомляє покупців про запуск продажу нових лімітованих дропів та надає доступ до інших новин бренду, своєю чергою Nike SNKRS став платформою для продажу лімітованих та колекційних моделей взуття.

adidas та Nike вже судились за порушення патентів у 2005 році. Тоді Nike подав позов до федерального суду у східному окрузі Техасу, звинувативши adidas у порушенні декількох патентів на дизайн їх моделей взуття. Справу закрили у 2007 році за взаємною згодою.  

У грудні 2021 року Nike знову подав позови проти adidas до федерального суду штату Орегон та Комісії з міжнародної торгівлі США. У бренді стверджували, що команда adidas порушила їх патент на технологію виробництва в’язаних кросівок Flyknit. 

У жовтні 2019 року Nike подали позов проти Skechers за порушення патентних прав та створення «Skechers-версій» кросівок, що копіювали дизайн Nike. Причиною стала схожість підошви кросівок Skechers с запатентованою технологією повітряної подушки Nike Air Sole. Згідно з позовом, Skechers скопіював дизайн моделей Air Max 270, VaporMax та Air Max 97, створивши схожі силуети Skech-Air Stratus, Skech-Air Atlas, Skech-Air 92 та Skech-Air Blast.

За словами юристів Nike, позов мав стати на заваді Skechers та його генеральному директору Роберту Грінбергу «наживатися на інвестиціях та ресурсах Nike». Тоді Nike вимагали компенсації матеріальної шкоди та видачі судової заборони на використання запатентованих технологій Nike.

У відповідь на звинувачення Skechers зазначили, що «надихаються конкурентами», назвавши цей процес «скетчерайзингом».

У 2017 році Nike також звинувачував Skechers в плагіаті — зокрема в копіюванні матеріалу Flyknit в дизайні нової моделі кросівок. Тоді Skechers намагався заперечити ексклюзивність патентів Nike, однак програв суд.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis