Nike створив робота для чищення та ремонту кросівок

Компанія анонсувала нову розробку під назвою B.I.L.L. (Bot Initiated Longevity Lab) — роботизовану систему, призначену для чистки та відновлення старих кросівок. Її вже впровадили в тестовому режимі в лондонському магазині NikeTown, де всі охочі клієнти можуть скористатися послугою безкоштовно, пише Hypebeast

Після завантаження взуття, робот створює 3D-скан пари, за допомогою якого визначає ділянки, що потребують очистки. Клієнти також можуть позначити частини кросівка, які необхідно відремонтувати, після чого B.I.L.L. починає роботу.

Для чистки та ремонту кросівок компанія використовує засоби на водній основі та перероблений поліестер.

Наразі система може доглядати за моделями Nike Air Force 1, Air Jordan 1, Dunk та Space Hippie 01. В Nike додали, що для очищення пари Nike Air Force 1, наприклад, потрібно близько 45 хвилин. Потім співробітники встановлюють нові устілки та міняють шнурівку.

B.I.L.L. став частиною плану компанії зі сталого розвитку. За задумом Nike, система допоможе підтримувати старе взуття у презентабельному вигляді, тим самим снизить потребу у купівлі нової пари.

«Підтримка старого продукту — для нас глибоко особиста справа. Люди докладуть чимало зусиль, щоб доглядати за своїм улюбленим взуттям. Ремонт — це спосіб розширити нашу пам’ять за допомогою виробу. Ми бачимо B.I.L.L. як інструмент для того, щоб це зробити, — пояснив керівник відділу сталого розвитку Nike NXT Ноа Мерфі-Рейнгерц. — Роботи можуть робити речі, які важко зробити вручну, але коли ми використовували робототехніку як частину технології переробки, ми все одно хочемо, щоб послуги були персоналізованими».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis