Новий фільм Крістофера Нолана охопить 45 років

В інтервʼю виданню The Film Stage дизайнерка костюмів Еллен Мірожник, яка наразі працює над фільмом Крістофера Нолана про батька атомної бомби Джуліуса Роберта Оппенгеймера, розповіла, що історію американського фізика «розкажуть від початку й до кінця». Особливу увагу присвятять роботі вченого у лабораторії «Лос-Аламос» в 1943-1945 роках, де він з колегами створив перші зразки ядерної зброї. Оппенгеймер народився у 1904 році в Нью-Йорку та помер від раку горла у 1967

Мірожник, яка співпрацювала зі Стівеном Спілбергом, Стівеном Содербергом та Полом Верговеном, уперше бере участь у фільмі Нолана. За її словами, зазвичай режисер співпрацює з дизайнером Джеффрі Курландом, але той не зміг долучитися до команди «Оппенгеймера».

Мірожник зазначила, що Нолан «страшенно вимогливий та змушує всіх працювати на найвищому рівні»: «Ви маєте розуміти його бачення та абсолютно зануритися у нього. У моєму випадку це означало, зрозуміти який вигляд має мати кожен, навіть найдрібніший, предмет одягу. Позаяк Крістофер ще до початку знімального процесу, до першої примірки актора чи актриси, точно знає, що вони носитимуть у фільмі. Бо Нолан сам творить кожну деталь свого фільму».

Головну роль в «Оппенгеймері» виконає Кілліан Мерфі. Зйомки стрічки почалися у березні 2022 року. За словами продюсерів, декілька кадрів з фільму вперше знімуть на чорно-білу плівку формату IMAX.

Також до акторського складу приєдналися Роберт Дауні-молодший, Кеннет Брана («Тенет»), Емілі Блант («Тихе місце»), Флоренс П’ю («Маленькі жінки») та Метт Деймон («Остання дуель»). 

Мерфі та Нолан раніше вже працювали разом над «Бетменом: Початок», «Дюнкерком» та «Початком».

За виробництво відповідає студія Universal Pictures — на зйомки фільму витратять 100 мільйонів доларів.

Фільм стане для Нолана першим проєктом, знятим не для студії Warner Bros, з якою режисер співпрацював близько 20 років. Їх першою спільною стрічкою було «Безсоння» (2002) з Аль Пачіно, Хіларі Суонк та Робіном Вільямсом, а останньою — «Тенет» (2020) з Джоном Девідом Вашингтоном та Робертом Паттінсоном.

Премʼєра «Оппенгеймера» запланована на 21 липня 2023 року.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis