«КОМЕНДАНТСЬКА»: Слухайте новий трек Довгого Пса та Jointjay

Львівський репер Довгий Пес випустив новий трек та кліп «КОМЕНДАНТСЬКА». Над музичною частиною синглу працював саундпродюсер реп-об’єднання «Ціна Ритму» Jointjay

Трек «КОМЕНДАНТСЬКА» Довгий Пес називає «суцільною іронією на те, що відбувається зараз в українському культурному осередку». В новому синглі репер пригадує локальних виконавців, які почали випускати роботи українською мовою лише після початку повномасштабної війни в Україні, а також закликає слухачів «аналізувати те, що вони споживають».

В коментарі DTF Magazine Довгий Пес пояснив, що трек та кліп створили за місяць, адже «було що сказати», а сам він не вважає роботу диссом на згаданих у ній музикантів, бо «не має сліпої ненависті до них».

«Я знаю та бачив, як дехто з них намутив лайна за свою кар’єру, як основним вектором роботи для деяких була росія. Цих людей настільки багато, що не вистачить альбому. Багато хто з них гріє дупи в Іспанії, Італії чи в інших європейських країнах. Хочуть перечекати, щоб потім вернутись, і вже перевзутими тішити вуха невибагливого слухача, — пояснив репер. — Так, я вважаю, що наш слухач є дуже невибагливим і що незалежна музика в Україні є настільки прикольною, наскільки ж недооціненою. Так багато людей ще до 2014 року робили контент рідною мовою, але були подавлені малоросами, які працювали на агресора і хизувались цим».

Довгий Пес хоче, щоб «про існування всіх “перевзутих“ забули та прийшла ера нових музикантів». Декілька рядків з нового треку репер також присвятив гурту Kalush: «Ждемо назад патріотів з Європи, Підняли бабла, заробили на хліб, Там звільнили міста — приїжджайте на кліп».

«Про Kalush згадав тому, бо їхній єдиний візит в Україну відбувся для зйомки кліпу в звільненій Бучі (гурт знімав у місті кліп на трек Stefania. — Прим. DTF Magazine), з тих пір їх тут не було. Ось і підколюю їх: “Тут звільнили міста — приїжджайте на кліп“. Я хотів би, щоб люди правильно розуміли посил цього треку: я дуже тішуся переходу більшості людей з язика на мову. Вважаю це необхідним у наших реаліях, задля зміцнення нації, задля нашої майбутньої історії. Весь сказаний мною негатив відноситься тих посіпак, які дякували на московських сценах, увага — від імені всього українського народу».

Довгий Пес — реп-виконавець зі Львова, учасник реп-об’єднання «Ціна Ритму» та один з організаторів серії львівських хіп-хоп вечірок DVIR.

Музичну кар’єру він розпочав ще у 2010 році і залишається одним із головних представників української андеграундної реп-сцени. Дебютний EP «Довгий Пес та Дивний Джонні» музикант випустив спільно з іншим українським артистом Дивним Джонні у 2011 році, а перший повноформатний альбом репера #СОЦІАЛЬНИЙАЛКОГОЛІК вийшов аж у 2018 році.

Поки останній лонгплей Довгого Пса під назвою #олскул вийшов у 2020 році.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis