Олександр Ляпін прочитає лекцію про воєнну фотографію в «Українському Домі»

7 жовтня український фотограф, дослідник та автор статей про сучасну фотографію Олександр Ляпін прочитає в Національному центрі «Український Дім» лекцію «Воєнна фотографія. Історія». Подія стане частиною поточної експозиції «Спалах. Українська фотографія сьогодні». Початок — о 18:00

На лекції Ляпін говоритиме про історію воєнної фотографії, роль фотографів у час війни, етичні норми, візуальні наративи, проєктне мислення та багато іншого.

Виставка «Спалах. Українська фотографія сьогодні» триватиме до 23 жовтня. Експозиція представляє роботи 50 українських фотографів — усі вони створені після 24 лютого.

«Формуючи драматургію виставки, важливо було представити всю повноту авторських висловлювань. Воєнна фотографія та фотографія часу війни — не тотожні явища, але такі, що у сукупності утворюють загальну картину цієї трагедії, показують театр бойових дій, героїку спротиву й повсякденність людей з епіцентрів, сірих зон та околиць — фіксують час, відчуття, простір, смерть та життя, біль та надію», — описують виставку організатори.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Український Дім (@ukrainian_house)

Учасниками виставки стали Мстислав Чернов, Тарас Бичко, Вєра Бланш, Олександр Глядєлов, Олена Гром, Максим Дондюк, Павло Дорогой, Юрко Дячишин, Дмитро «Орест» Козацький, Владислав Краснощок, Єфрем Лукацький, Сергій Мельниченко, Михайло Палінчак, Назар Фурик, Олександр Чекменьов та інші.

Олександр Ляпін — український фотограф, художник, куратор, мистецтвознавець, критик. Працює не лише з фотографією, але й з живописом, скульптурою, колажем.

Учасник творчого об’єднання «Погляд». У 2012-2015 організовував всеукраїнську фотопремію «Фотограф Року». наразі працює головним редактором фотовідділу інформагенції «Укрінформ». Один з ініціаторів Фестивалю наївного мистецтва. Автор фотокниги «Дірки», яку присвяти Києву.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis