Перший погляд: Дроп нового українського бренду ALCHEVSQUE

У березні почав роботу новий український бренд ALCHEVSQUE, заснований співзасновником дизайн-агенції CREVV Антоном Івановим, фронтменом гурту «Дети Депутатов» Єгором Литвиненком та керівником відділу продукції в Big Money University Танею Лютою. Перший дроп бренду присвячений темі війни в Україні, а половину прибутку направлять до RE:Ukraine від Balbek Bureau — проєкту з побудови модульного житла для переселенців

This publication is also available in English

В перший дроп бренду ввійшли чорні оверсайз-футболки з цифрами 24.02 та схемою, за якою більшість українців заклеювали скотчем вікна від ударної хвилі.

«Якщо копнути глибше, то у принта є ще один сенс. Така заклейка вікна не сильно допоможе, якщо воно розіб’ється. Вікно треба заклеювати щільно, майже повністю. Але більшість, включаючи мене, робить ось так та сподівається, що це допоможе. Це і є наївний народний дизайн і велика доля оптимізму, про які хочеться розповідати», — пояснив в коментарі DTF Magazine Антон Іванов. 

Наразі одяг знаходиться на стадії виробництва, а всього в ALCHEVSQUE випустять 100 таких футболок. Оформити попереднє замовлення можна на сайті. Ціна — 1800 гривень, а доставку здійснюють по всьому світу (крім росії та білорусі).

Команда бренду вже анонсувала кілька дизайнів, які можуть випустити в наступних дропах. Серед них футболки з написами Don’t Shoot Civilian («Не вбивайте цивільних») та перекресленою назвою міста Алчевськ в Луганській області — батьківщини одного з засновників.

Ідея запуску ALCHEVSQUE виникла у Антона Іванова ще давно, а перші скетчі для принтів він створив ще у 2018 році. Назва бренду відсилає до назви міста, в якому виріс дизайнер: «міста, що знаходиться всередині трьох великих заводів та просочене важкою працею». 

«Алчевськ сформував мій візуальний смак, ставлення до роботи та глибоку повагу до простих людей, робочого класу. Бренд ALCHEVQUE це свого роду компіляція близької мені візуальної естетики. Основні теги бренду: технічна естетика, робоча уніформа та народний дизайн».

Перший дроп команда планувала представити «буквально за тиждень» до повномасштабного наступу 24 лютого. Антон уточнив, що частину виручених коштів вони хотіли передавати фондам, що допомагають переселенцям з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

«Війна внесла свої корективи. Дивно запускати бренд у такий час, але я відкладав це так довго, що можливо зараз найкращий момент», — додав дизайнер. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis