Архітектор штаб-квартири Apple працює над планом реконструкції Харкова

За інформацією мера Харкова Ігоря Терехова, він вже обговорив план відновлення міста з британським архітектором і дизайнером Норманом Фостером. До онлайн-розмови також приєдналися представники Гарвардського та Оксфордського університетів

За словами Фостера, він уже створив план маніфесту міст, у який згодом вноситимуть необхідні зміни. Архітектор пообіцяв «зібрати найблискучіших представників сфери будівництва з найкращими інженерними та архітектурними знаннями, а також навичками планування для відродження Харкова».

Фостер планує зібрати у своїй команді українських та закордонних архітекторів. 

«Генеральний план міста, повʼязаний з усім регіоном стане першим кроком. Наша мета — обʼєднати спадок минулого з найбільш бажаними та зеленими елементами інфраструктури й будівель. Іншими словами, потрібно створити місто майбутнього вже зараз та планувати життя наперед на десятки років, — вважає британський архітектор. — У розпал пандемії Лондон оновив генплан, основою якого став план, введений в експлуатацію у найстрашніші дні Другої світової. Генплан — це акт впевненості у майбутньому для наступних поколінь».

Ігор Терехов зазначив, що у Харкові вже зруйновано близько 25% будівель. Російські війська знищили адміністративні будівлі, будинки у центрі міста, жилі мікрорайони — значних руйнувань зазнали Пʼятихатки, Рогань, Північна Салтівка. Інтенсивні обстріли міста зі сторони російських військ тривають. 

Архітектурне бюро Нормана Фостера Foster+Partners засноване у 1967 році. Архітектор тісно пов’язаний з розвитком архітектурного стилю «хай-тек» та впровадженням енергоефективних будівельних технологій. Його роботам властиві масштабні відкриті простори, використання скла та металу, багатофункціональність.

У 1980-х роках він спроєктував будівлю банку HSBC у Гонконгу, на той момент найдорожчої будівлі з будь-коли збудованих, у 2004 році — найвищий міст у світі Віадук Мійо на півдні Франції, також Фостер створив проєкт вежі Мері-Екс у Лондоні та працював над реконструкцією будівлі Рейхстагу у Німеччині.

Один з наймасштабніших проєктів британця — дизайн штаб-квартири Apple — Apple Park у каліфорнійському Купертіно, який відкрили у 2017 році. Над ним Фостер з командою працювали з 2009 року.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну бюро Foster+Partners відмовилося від усіх російських проєктів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis