Фільм Валентина Васяновича «Відблиск» придбали для показу у США

За інформацією Screen Daily, американський дистриб’ютор Film Movement купив права на показ фільму українського режисера Валентина Васяновича «Відблиск» на території США. З 6 травня стрічка вийде в американських кінотеатрах та на деяких онлайн-платформах, а після прокату її завантажать на стримінги 

Частину коштів від продажу квитків дистриб’ютор перерахує до благодійних організацій, що допомагають жителям України.

Події «Відблиску» розгортаються на сході України та розповідають історію військового хірурга, який потрапив у полон до проросійських бойовиків. Чоловіка катують у в’язниці «Ізоляція», а він, разом з тим, намагається допомогти українським військовим. Після визволення чоловік повертається додому, знову звикає до комфорту, вибудовує стосунки з дочкою та шукає нових цілей у житті.

Режисер Валентин Васянович: «До рівня жорстокості в Бучі не підготує жоден фільм»

 

«Нинішня криза в Україні та звірства, про які ми чуємо щодня, майже немислимі для тих, хто не стикається з жахами війни. Валентин, один із найталановитіших режисерів України, показує болісні та виснажливі роздуми про війну та виживання у фільмі, який глядачі ще не скоро забудуть», — прокоментував президент Film Movement Майкл Розенберг.

Світова прем’єра стрічки відбулася у вересні 2021 року в головній конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю. Прем’єра в Україні запланована на осінь 2022-го.

Головну роль виконав Роман Луцький («Сторожова застава», «Безславні кріпаки», Віддана). У фільмі також знялися Надія Левченко («Секс, Інста і ЗНО»), Андрій Римарук («Атлантида») та Ніка Мислицька — донька Валентина Васяновича.

Раніше Film Movement придбали для показу в США низку українських фільмів. Серед них: «Донбас» Сергія Лозниці, «Погані дороги» Наталії Ворожбит та «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик, прем’єра якого запланована 22 квітня.

У 2019 році Васянович представив на Венеційському кінофестивалі свій попередній фільм «Атлантида». Стрічка перемогла у другій за значимістю секції «Горизонти». 

«Атлантида» розповідає про світ 2025 року, в якому Україна перемогла росію та повернула території Донецької та Луганської областей, які пережили екологічну катастрофу.

У 2020 році фільм висунули на премію «Оскар-2021» як національного претендента у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis