Помер актор Роббі Колтрейн — виконавець ролі Геґріда у «Гаррі Поттері»

У віці 72 років помер шотландський актор Роббі Колтрейн, відомий роллю Рубеуса Геґріда у франшизі «Гаррі Поттера», пише The Guardian. Про смерть повідомила його агенція

Причину смерті актора не називаються, проте останні три роки Роббі проходив лікування від остеоартриту — хвороби суглобів, через яку не міг ходити самостійно та пересувався за допомогою інвалідного візка. Він переніс декілька операцій, проте хвороба продовжувала прогресувати.

«Крім того, що Роббі був чудовим актором, він був ще й блискучою та дотепною людиною. Після 40 років спільної роботи та гордості називати себе його агентом, я сумуватиму… Давайте поважати конфіденційність його родини в цей важкий час», — написала в повідомленні агентка актора Белінда Райт.

Вона додала, що роль Геґріда в екранізації «Гаррі Поттера» «приносила щастя дітям та дорослим по всьому світу».

В грудні 2021 року вийшов спецепізод «Гаррі Поттер 20 років по тому: Повернення до Гоґвортсу», в якому актори та комаанда розповідали історію створення «Гаррі Поттера та філософського каменю» та ділились історіями зі зйомок.

Роббі Колтрейн також взяв участь у зйомках реюніону. В одному з епізодів актор сказав, що навіть коли його його не стане, «завжди існуватиме Геґрід».

Роббі Колтрейн дебютував в кіно епізодичною роллю у стрічці «Флеш Гордон» 1980 року. Першою визначною роллю у кар’єрі актора став образ доктора Едварда «Фітца» Фіцджеральда в серіалі британського сценариста Джиммі Макговерна «Метод Крекера».

У 1990-х Колтрейн знявся у двох частинах «бондіани»: фільмах «Золоте око» та «І цілого світу замало». З 2001 до 2011 року актор грав персонажа напівкровного чарівника Рубеуса Геґріда у франшизі «Гаррі Поттера».

Останнім повнометражним фільмом за участі Колтрейна стала стрічка «Великі сподівання» 2012 року, знята режисером Майклом Ньюеллом за мотивами однойменного роману Чарлза Діккенса.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis