Президент США помилував засуджених за зберігання марихуани у США

6 жовтня президент США Джо Байден помилував громадян, засуджених за федеральні правопорушення через зберігання марихуани, а також ініціював перегляд класифікації цієї речовини, пише Reuters. За словами американського президента, «через такі правопорушення тисячі людей втрачають можливість працевлаштування, освіти та оренди житла». Він переконаний, що його рішення допоможе побороти «ці побічні наслідки»

Reuters зауважує, що майже 40 штатів легалізували вживання марихуани в тій чи іншій формі (як рекреаційну або медичну речовину), але в решті штатів (усього в США їх 50) і на федеральному рівні вона лишається незаконною. Нова класифікація стане першим кроком до ширшої легалізації марихуани, який «започаткує кардинальні зміни для компаній і правоохоронних органів і вплине на мільйони американців».

Наразі марихуана підпадає під ту ж категорію, що героїн і ЛСД, і має вищу класифікацію, ніж, наприклад, фентаніл і метамфетамін.

«Занадто багато життів було зіпсовано через неправильний підхід до марихуани. Настав час виправити ці помилки. Ніхто не має сидіти у федеральній в’язниці виключно через зберігання марихуани, і так само ніхто не повинен сидіти у місцевій чи державній в’язниці з цієї причини», — сказав Байден та закликав губернаторів штатів наслідувати його приклад.

Один з представників адміністрації президента США уточнив, що помилування може торкнутися понад 6500, раніше судимих осіб. Також Байден доручив генеральному прокурору США Мерріку Гарленду розробити процедуру помилування для тих, хто має на це право.

Водночас президент заявив, що попри певні послаблення деякі закони лишаться незмінними — зокрема йдеться про обмеження щодо торгівлі, маркетингу та продажу неповнолітнім.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis