Projector та Довженко-Центр запускають курс про українську анімацію

Онлайн-інститут Projector Creative & Tech Institute та Довженко-Центр створили відеокурс «Коротка історія української анімації», кошти з якого спрямують на відновлення архівних плівок українських мультфільмів.

Курс складається з 6 відеолекцій. Програма передбачає дослідження анімаційної колекції Довженко-Центру, вивчення періодів української анімації та їх особливостей, перегляд фрагментів стрічок та фільмів, які «дозволять глибше проаналізувати історію мультиплікаційної індустрії».

«Не Діснеєм єдиним. Українська анімація — це не лише про технічні та художні погляди на створення мультфільмів. Це ціннісний пласт знань про нашу історію, культуру й ідентичність, який вартий дослідження», — йдеться в описі курсу.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Projector (@prjctr_institute)

Які періоди розглядатимуть на курсі

— Виникнення української анімації 1920-40-х років: реклама, пропаганда та дитячі історії у перших творах, труднощі й сутички з радянською владою. 

— Переродження 1950–1970-х років: від смерті Сталіна до впливу європейських анімаційних режисерів та Волта Діснея;

— Період застою та розквіту у 1970–1980-х: як в українській анімації знаходилось місце для національних тем, критики системи й державних пропагандистських замовлень;

— Перебудова й незалежність 1985—2004 років: від зміни та колапсу радянської політичної системи до викликів після здобуття та у перші десятиліття незалежної України;

— Сучасна українська анімація: як економічні кризи, революції та війна впливають на аніматорів, які теми домінують у їхніх творах сьогодні.

Куратори курсу — кінознавиця, кінокритикиня, працівниця Довженко-Центру Альона Пензій та дослідник українського кіно й анімації, комунікаційний менеджер Довженко-Центру Олег Оліфер. 

«Коротка історія української анімації» запуститься 30 жовтня на сайті Projector, проте охочі можуть зареєструватись вже зараз. Вартість — 1500 гривень.

5 жовтня в Довженко-Центрі відкрилась виставка «Ріка кричала, вила, як поранений звір», присвячена темі забудови та підкорення річки Дніпро, зокрема, побудові Каховського водосховища.

У програмі виставки фільми 12 українських режисерів про Дніпро, зокрема «Одинадцятий» Дзиґи Вертова, «Іван» Олександра Довженка, «Пригоди Полтинника» Акселя Лундіна, «Навесні» Михаїла Кауфмана та «Вітер з порогів» Арнольда Кордюма. 

Окрім класичного кіно показуватимуть свіжі хроніки, зняті після підриву Каховської ГЕС.

Докладніше про виставку читайте у нашому матеріалі.










Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis