Світлина, що увійшла до проєкту «Війна — це особисте»

Проєкт Юлії Кочетової переміг у глобальному конкурсі World Press Photo

Українська воєнна фотожурналістка Юлія Кочетова стала однією з чотирьох переможців цьогорічного конкурсу. Її проєкт «Війна — це особисте» переміг у категорії «Відкритий формат» World Press Photo (WPP) 2024

«Я не роблю проєкт, адже це фактично моє життя. Як українські репортери, ми ніколи не обираємо, висвітлювати чи не висвітлювати цю війну, тому що вона наша», — пояснює Юлія у коментарі до проєкту.

Фото Юлії Кочетової з проєкту «Війна — це особисте»

В інстаграмі фотографка поділилася історією одного зі знимків:

«Я знаю, що це фото і наш прапор поїде по всьому світу. Літо 2022 року, на межі Харківщини та Донеччини, і цей «блокпост», і гостра потреба підняти свій стяг. Я так часто фотографую смерть, але ця фотографія — про те, що ми живі і житимемо».

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Kochetova (@seameer)


«Жоден приз не виграє війни. Але я маю чітке відчуття, що — я одна з тих, хто тримає наш стяг. Я робитиму це стільки, скільки стане сил. Честь загиблим у бою, слава живим героям. Дякую тим, хто мене захистив та продовжує боронити моє право на життя», — додала вона.

Про проєкт «Війна — це особисте»

Фотографії Юлії доповнили ілюстрації Олександра Ком’яхова, та музика Дар’ї Коломієць, диджейки та культурної активістки.

Як зазначено в описі проєкту на сайті WPP, мультиформатність «Війна — це особисте» дозволяє внести більше емоцій та символізму, ніж фотографії самі по собі».

За словами Кочетової, вона хотіла аби війна отримала «ім’я та обличчя»: «Я хочу, щоб українська фотографія цієї війни запамʼяталась як історія від першої особи. Не проліт дроном. Не широкий кут поховань і розбомблених вулиць. Не намагайтесь зняти загальний план усієї війни — на широкому плані легко загубити людину. Просто розкажіть чесно одну особисту історію».

«Виразні зображення виділяють цю роботу серед багатьох проєктів про російське вторгнення в Україну. Журі відзначило інсайдерський погляд української фотографки на цю історію, що особливо помітно у візуальному символізмі, інтенсивному використанні колірної гами та співпраці з українським ілюстратором і диджейкою», — прокоментували роботу журі конкурсу.

Українські бойові медики у проєкті «Війна — це особисте»

Розповідаючи про перемогу в регіональному сегменті конкурсу, Юлія подякувала українським фотографам і фотографкам, зокрема Сергію Ніколаєву та Максу Левіну, жінкам в індустрії та Силам оборони України, які «з 2014 року захищають від російської окупації та прикрили сотню разів».

Побачити проєкт Кочетової можна на її сайті.

«Війна — це особисте» Юлії Кочетової увійшов до фотокниги «13 історій про війну» від Ukrainian Warchive. Команда позиціює представлені роботи як реакцію авторів на повномасштабне вторгнення та альтернативу традиційним наративам, що поширюються в медіа.

Окрім Юлії, у виданні представлені роботи Євгена Малолєткі, Дмитра Козацького, Саші Курмаза, Яни Кононової, Єлизавети Букреєвої, Романа Пашковського, Олени Гром, Сергія Полежаки, Олександра Глядєлова, Олі Коваль, В’ячеслава Ратинського та Романа Бордуна.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis