Салехі Бембері розповів, чому відмовився від співпраці з Nike

В інтерв’ю Fast Company дизайнер Салехі Бембері анонсував колаборацію з брендом Moncler, розповів про вже існуючі проєкти та пропозиції до співпраці, що надходили йому. За словами дизайнера, декілька місяців тому Nike запросили його до одного зі своїх проєктів, проте він відмовився 

Бембері запрошували долучитись до команди «Кухні інновацій» — секретної дизайнерської лабораторії, яка займається розробкою, тестуванням та впровадженням нових технологій. Напрям курує Тінкер Хетфілд — дизайнер Nike та засновник більшості найпопулярніших моделей кросівок бренду, наприклад, Air Max 1.

Салехі пояснив, що вирішив відмовитись від пропозиції заради «збереження своєї ролі автора» у дизайні взуття, а New Balance здавався «кращим партнером для досягнення його мети».

Проте, Бембері розповів виданню, що зберіг своє гостьове посвідчення Nike на пам’ять.

«Я поставив її у найбільш кричущу, золоту рамку з візерунками. Надсилаючи замовлення на рамку, я відчував, що це і є той визначальний момент, якого я чекав протягом мого життя. А сім тижнів потому я отримав її. І це стало для мене символом того, що існують речі яких можна прагнути понад усе, але водночас відмова від них стане найкращим рішенням у твоєму житті». 

Про колаборацію з Moncler

Деталей та дати презентації майбутньої колаборації Салехі не розкрив.

Видання Hypebest припустило, що в спільну з італійським брендом колекцію можуть ввійти як взуттєві моделі, так і жіночий та чоловічий одяг та аксесуари.

Хоча на початку кар’єри Салехі Бембері працював виключно з дизайном взуття, то за останні два роки він представив як мінімум дві колаборації, що складались з одягу. В 2021 році Бембері та New Balance випустили четверту колаборацію, в яку ввійшла колекція осінньо-зимових речей, а в лютому 2022 року дизайнер представив капсульну колекцію з брендом верхнього одягу Canada Goose.

Салехі Бембері — колишній віце-президент чоловічої взуттєвої лінії Versace та колишній взуттєвий дизайнер Yeezy. Працюючи у Versace Бембері розробив один з найпопулярніших силуетів бренду Chain Reaction.

На його рахунку вже чотири колаборації із New Balance. Докладніше про останню ми розповіли в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis