Що показуватимуть в програмі кінофестивалю «Молодість» 2022

Команда 51-го київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» оголосила цьогорічну програму. Фестиваль відбудеться з 1 по 7 грудня 

За словами організаторів, всього у програмі цьогорічного кінофестивалю представлять 60 стрічок українських та іноземних режисерів. 

Проте, команді вдалося зберегти майже всі основні програми кінофестивалю: повнометражну, короткометражну та студентську секції Міжнародного конкурсу, Національний конкурс і позаконкурсні українські прем’єри, а також програми «Фестиваль фестивалів» зі стрічками з міжнародних кінофестивалів, програма фільмів про ЛГБТКІ+ «Сонячний зайчик», «Опівнічний сеанс», 4MA: FORMA, «Скандинавську панораму» та «100: Століття». 

На цьогорічній «Молодості» організатори відмінили попередню вимогу прем’єрного статусу для участі у Міжнародній програмі, щоб «висвітлити національний кінематограф, який зараз як ніколи перебуває під загрозою та потребує підтримки». 

Міжнародний конкурс: повнометражне кіно

«Я і Фелікс», Ірина Цілик (Україна)

«Памфір», Дмитро Сухолиткий-Собчук (Україна)

«Бачення метелика», Максим Наконечний (Україна)

«Тиха земля», Аґа Вощинська (Польща)

«Шум двигунів», Філіп Ґреґуар (Канада)

«Маленьке тіло», Лаура Самані (Італія)

«Зачарований негр», Скіннер Маєрс (США)

«Будинок “Слово“. Нескінчений роман», Тарас Томенко (Україна)

«Клітка і мрія», Валеріо Фонсека (Бразилія)

Національний конкурс: короткометражне кіно

«Ну ти і дура, Ліза», Олександра Конопля

«Діма, Дмітрій, Дмитро. Слава героям», Клеменс Пул

kitchen.blend,  Наталія Ільчук

Leopolis Night, Нікон Романченко

«Папині кросівки», Ольга Журба

«Пелюшковий торт», Анастасія Бабенко

«Запах поля», Андріана Ярмонова

«Не кажи нікому», Ігор Шукатка

«Мам», Анна Гнатенко-Шабалдіна

«Сльози залишаться», Лері Матегга

«Літургія протитанкових перешкод», Дмитро Сухолиткий-Собчук

«Поки тут тихо», Олена Подолянко, Новруз Хікмет

Позаконкурсна програма

«ГКЧП», Аркадій Непиталюк

«Мати», Юрій Леута

«Я не хотіла робити фільм про війну», Надія Парфан

«Аналогія простору», Олександр Гойсан

«Згасаюче світло», Іван Орленко

«У тебе все гаразд?», Наталка Ворожбит

Ознайомитись з повною програмою «Молодості» можна на сайті кінофестивалю.

Докладніше про «Молодість» 2022

З 1 по 3 грудня на кінофестивалі представлять фільми міжнародної конкурсної програми, національний конкурс українських короткометражних фільмів, стрічки в категорії «Українські прем’єри» та фільми з традиційних позаконкурсних програм фестивалю.

Покази пройдуть в Будинку кіно, кінотеатрі «Жовтень» та Київському метрополітені.

3 грудня пройде нагородження переможців, яких обиратиме міжнародне журі. Разом з Гран-прі кінофестивалю роздадуть нагороди за найкращі студентські та дебютні короткометражні фільми, а також дебютні повнометражні стрічки. Команда «Молодості» уточнила, що цього року вирішила відмовитись від грошових призів.

Крім того, з 4 по 6 грудня організатори проведуть глядацькі дні, під час яких повторно показуватимуть всі фільми з програми кінофестивалю.

«Молодість» — один із найстаріших українських кінофестивалів, що орієнтується насамперед на дебютантів в кіноіндустрії. Перша київська «Молодість» пройшла ще в 1970 році.

До основної програми фестивалю входять конкурси повнометражного та короткометражного (зокрема студентського) кіно. Ще однією частиною «Молодості» є низка позаконкурсних програм, на яких показують хіти з кінофестивалів у Берліні, Каннах, Роттердамі та Локарно, атакож секція Sunny Bunny, яка збирає найактуальніші фільми року на тему ЛГБТК+. Остання з’явилась у програмі «Молодості» в 2001 році і на той момент була лише другою у світі квір-програмою великого міжнародного кінофестивалю (після Берлінале).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis