Standard Deviation продовжує серію аудіовізуальних перформансів «Рідне». Ось яким буде 2 сезон проєкту

В січні 2023 року лейбл Standard Deviation представив проєкт Ridne («Рідне») — серією з п’яти аудіовізуальних робіт, присвячених українським містам в умовах війни. Тепер команда анонсувала другий сезон проєкту, який 21 жовтня представлять спільно з Remote Control на дводенному спеціальному івенті CTM Festival в Лондоні 

У «Рідне» відео, зняті від першої особи у різних містах України, поєднуються з музикою українських електронних артистів. Анонсуючи проєкт в Standard Deviation пояснювали, що останні «тісно пов’язані з відповідним місцем, незалежно від того, чи це їх рідне місто, особисте місце розради чи місце, яке символізує їхній власний досвід війни».

У другому сезоні Ridne висвітлюються чотири українських міста та села, які постраждали внаслідок дій російських військових: Буча, Херсон, Запоріжжя та село Прудянка в Харківській області.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Standard Deviation (@_standard_deviation)

Докладніше про епізоди

Електронний музикант xtclvr родом з Бучі «згадує своє дитинство в місті, яке тепер стало символом безглуздих російських звірств». Більшість слідів похмурих подій, які шокували світ 2022 року, тепер приховані та очищені, але пляма крові в пам’яті залишилася», — йдеться в описі епізоду.

Дует Kadaitcha показує кадри з Херсону в період повномасштабного вторгнення. Деокупований в листопаді 2022 року Херсон і рідне місто музикантів, Нова Каховка, були затоплені через підрив Каховської ГЕС у червні 2023 року. Нова Каховка досі залишається під російською окупацією, а Kadaitcha у своїй роботі «уявляють майбутнє, в якому ми навчимося проживати цей досвід».

Продюсерка human margareeta прогулюється рідним Запоріжжям та показує звичні для неї краєвиди міста. Проте, після екоциду внаслідок руйнування росіянами Каховської ГЕС, тепер там «все має інакший вигляд».

Останній епізод другого сезону Standard Deviation створили в колаборації з волонтерським об’єднанням «Лівий Берег», яка займається відновленням зруйнованих внаслідок дій російських військових будинків. Відео зняв режисер Роман Хімей, а саундтрек до нього — музикантка родом з Криму noorj. В епізоді показана робота волонтерів «Лівого Берега» в деокупованому селі Прудянка, Харківської області.

«Разом з цим, дім noorj, незаконно окупований росією у 2014 році, все ще не звільнений. Ця робота присвячена надії на відновлення життя та тим, хто відбудовує зруйноване», — пояснили в Standard Deviation.

Перший сезон проєкту Ridne в січні представили в межах спеціальної програми Standard Deviation спільно з Remote Control на щорічному берлінському фестивалі CTM Festival.

Описуючи проєкт, Standard Deviation говорили, що за допомогою аудіовізуального контенту команда хотіла «перенести глядачів прямо в Україну, де люди продовжують протистояти повномасштабній війні росії».

В перших п’яти епізодах діджей tofudj озвучував відео з Києва, в якому показували життя міста в умовах постійних відключень світла через російські обстріли. А мультидисциплінарна артистка Diana Azzuz доповнила музикою відеоряд, знятий на кордоні України з Польщею — так вона  «повертається до досвіду власної втечі» після початку повномасштабної війни.

Участь у перформансі також взяли харківський митець Panghoud, миколаївський музикант bsw, а також Undo Despot з Одеси, які показали життя своїх рідних міст в умовах війни та наслідки російської агресії.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis