Харві Вайнштейн на судовому засіданні

Суд скасував вирок Харві Вайнштейну, винесений 2020 року

25 квітня Апеляційний суд скасував рішення, винесене у березні 2020 року, за яким Харві Вайнштейна засудили до 23 років ув’язнення за сексуальне насильство. Скасування пояснили упередженістю судді, який визнав продюсера винним, пише Associated Press та Variety

Апеляційний суд постановив, що суддя Вайнштейна дозволив свідчити жінкам, чиї звинувачення не були частиною справи.

«Це зловживання суддівським повноваженням — додавати до справи неперевірені звинувачення, що руйнують репутацію підсудного, але не проливають світла на його доброчесність, пов’язану з висунутими проти нього кримінальними звинуваченнями», — зазначила суддя Дженні Рівера.

Адвокат Вайнштейна Артур Айдала назвав рішення «великою перемогою для кожного обвинуваченого в кримінальних справах у штаті Нью-Йорк».

Водночас представник сторони обвинувачення Дуглас Х. Вігдор вважає рішення «кроком назад».

«Зазвичай суди приймають докази інших неінкримінованих діянь, якщо вони допомагають присяжним зрозуміти намір, способу дій або схеми підсудного. Присяжні були проінструктовані про важливість цих свідчень, і скасування вердикту є трагічним, оскільки це вимагатиме від жертв ще одного судового процесу», — заявив він.

Офіс окружного прокурора Мангеттена має намір провести ще один суд над Вайнштейном та заново допитати сторону обвинувачення.

Попри рішення суду, Харві Вайнштейн залишиться за ґратами, адже 2022 року суд Лос-Анджелеса визнав його винним у зґвалтуванні 2013 року та засудив до додаткових 16 років ув’язнення.

Що цьому передувало

Уперше про сексуальні домагання з боку Вайнштейна розповіла акторка Ешлі Джад у жовтні 2017 року в матеріалі-розслідуванні The New York Times. Після її зізнання до звинувачень долучилися понад 80 жінок. Серед них є акторки Гвінет Пелтроу, Анджеліна Джолі і Кара Делевінь.

З травня 2018 року над продюсером ведуть справу про сексуальне насильство та підозри у зґвалтуванні двох жінок, а розслідування призвело до викриття інших схожих випадків і започаткування руху #MeToo, що висвітлює випадки сексуального харасменту.

На засіданні 2020 року Вайнштейн заявив, що вважає свої стосунки з дівчатами взаємно узгодженими. Сам він «збентежений ситуацією, що склалася», і відмовився просити вибачення у жінок, які звинуватили його в насильстві.

«У кожного з нас своя правда, але мені шкода усіх жінок та чоловіків, які переживають цю кризу», — сказав Вайнштейн, порівнявши рух #MeToo з «червоною загрозою» (антикомуністичний рух, що існував у першій половині 20 століття. – Прим. DTF Magazine).


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis