Таліби заборонили афганським жінкам виходити на вулицю з непокритим обличчям

Керівництво руху «Талібан» запровадило указ, згідно з яким афганським жінкам забороняється виходити на вулицю з непокритим буркою обличчам та тілом, пише BBC. Видання уточнює, що таке обмеження прийняте на законодавчому рівні вперше за десятиліття  

Бурка — це мусульманський жіночий одяг, який представляє собою довгу та об’ємну накидку. Вона повністю покриває голову та тіло, а для очей залишають невеликий проріз, закритий сіткою.

Ініціаторами указу стало місцеве міністерство з питань запобігання пороку та пропаганди доброчесності. Указ вони називають «порадою», проте, за недотримання для жінок передбачене покарання. 

Якщо жінка вперше з’явиться на вулиці із незакритим обличчям, представники «Талібана» навідаються до неї додому та проведуть бесіду з чоловіком, братом чи батьком. На другий раз чоловіка, що відповідає за жінку, викличуть для пояснень до міністерства. На третій раз чоловіка-опікуна передадуть до суду та можуть ув’язнити на три доби. 

Окремим пунктом в указі уточнили, що жінкам краще не виходити з дому, якщо у них «немає важливих справ на вулиці». Таліби також рекомендують використувувати для покриття голови та тіла чадарі — традиційну афганську бурку синього кольору.

До прийняття указу більшість афганських жінок носили нікаби, які залишають відкритою верхню частину обличчя, чи просто покривали голову хіджабом.

Представники «Талібану» вже вводили обов’язкове носіння бурки в 1990-х роках, коли вперше стали до влади в Афганістані. 

«Талібан» прийшов до влади в Афганістані 15 серпня 2021 року після рішення США про виведення військ з країни.

Керівництво руху «Талібан» обіцяло, що новий уряд представить інтереси широкого кола жителів країни. Але 25 серпня набула чинності тимчасова заборона працюючим жінкам виходити з дому з міркувань безпеки. За словами представників «Талібану», «військові не знають, як поводитися з жінками».

Контакти представників різних статей поза домом дозволені лише за певних обставин: наприклад, на прийомі у лікаря. Працювати афганки можуть лише там, де немає чоловіків. Так вони не мають права працювати в урядових установах, банках, медіа, більшості компаній. У листопаді 2021 року «Талібан» заборонив показувати на місцевому телебаченні серіали за участі жінок. 

Таліби зобов’язали афганських жінок відвідувати коледжі та університет тільки в нікабі і ввели роздільне навчання для чоловіків і жінок. Також представники руху заборонили жінкам займатися спортом, тому що при цьому «помітні їхні обличчя та тіла».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis