«Тіні забутих предків» Сергія Параджанова вийде в український прокат

Незалежний дистриб’ютор кіно про музику та культуру KyivMusicFilm випустить в українських кінотеатрах відреставровану версію фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Подивитися стрічку можна буде з 19 травня в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Сумах 

Показиватимуть «Тіні забутих предків» мережі кінотеатрів «Планета кіно», «Мультиплекс» та київський кінотеатр «Жовтень». Ознайомитись з розкладом та придбати квитки можна на сайті.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений користувачем @kyivmusicfilm

Екранізація повісті Михайла Коцюбинського, знята у 1964 році, яка стала ключовим фільмом у творчості Сергія Параджанова та дала старт українському «поетичному» кіно в середині 60-х.

В центрі сюжету два гуцульські роди, та їхні діти, Іван і Марічка, що закохуються один у одного. Вже будучи дорослим, Іван змушений йти на заробітки, а Марічка обіцяє його чекати. Згодом дівчина гине, а Іван не знаходить собі спокою без коханої. Головний герой одружується на вродливій Палагні, але дух Марічки його не полишає.

У червні 2021 року стрічка ввійшла до рейтингу зі 100 найкращих фільмів українського кінематографу за версією Довженко-Центру

Фільм відреставровано та оцифровано Національним центром Олександра Довженка.

«Тіні забутих предків» також ввійшов до програми онлайн-кінофестивалю українського кіно, організованого платформою Boiler Room у колаборації з незалежним дистриб’ютором кіно про музику та культуру KyivMusicFilm.

Придбати доступ до фільмів можна до 12 травня, а власники квитка отримують доступ до всієї бібліотеки на тиждень.

Всього на каналі фестивалю зібрали 12 українських класичних та сучасник стрічок, серед яких «Вавилон ХХ» Івана Миколайчука, «Вусатий фанк» Олександра Ковша та «Присвячується молоді всього світу ІІ» Яреми Малащука та Романа Хімея.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Boiler Room (@boilerroomtv)

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis