Кадр з фільму «Вчення Peaches»

Техно, феміністичний панк і мистецтво в часи війни: Що дивитися на INTRO в Києві

З 3 по 8 квітня дистриб’ютор KyivMusicFilm організує п’ятий фестиваль кіно про музику та культуру INTRO. У програмі заявлені 10 фільмів, які досліджують вплив глобальних соціальних змін на життя та творчість. Покази відбудуться  у кінотеатрі «Жовтень», стрічки, пов’язані з електронною музичною сценою, транслюватимуть в концерт-холі на Кирилівській, 41, а частину програми на території України можна буде подивитися в онлайн-кінотеатрі ТИТР

«Віднаходження власної ідентичності, реакція на радикальні трансформації та смілива й бунтівна відповідь умовам часу, які диктує світ навколо, — те, з чим зіштовхуються герої стрічок, і те, що хвилює кожного з нас», — пояснюють ідею цьогорічного фестивалю в KyivMusicFilm. 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от @kyivmusicfilm

Наразі команда фестивалю анонсувала шість стрічок з програми, ще чотири представлять пізніше.

Що показуватимуть

«Афтер»

Стрічку називають «реконструкцією спільноти прихильників електронної музики, яка існує, стираючи межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією». 

«У паризькому техно-клубі зустрічаються двоє. Фелісі адвокатка у кримінальних справах. Саїд водій убера, який щойно закінчив зміну. Ніч, музика та ейфорія породжують в них взаємне захоплення, і вечірка плавно переходить у квартиру Фелісі. Дві людини з різних світів та з різними поглядами стають близькими, попри всі умовності. Аж поки ранок не поверне їх до звичного життя, де в центрі Парижа вирують протести жовтих жилетів“».

«Звір у джунглях»

Це вільна адаптація однойменної новели письменника Генрі Джеймса, яка «подорожує від епохи безтурботного диско до появи протестного техно в часи соціальних потрясінь». 

«Головні герої Мей і Джон багато років поспіль зустрічаються в одному й тому ж безіменному паризькому клубі, на дверях якого стоїть містична фейсконтрольниця Беатріс Даль. Їхні зустрічі оповиті таємничим очікуванням чогось, що рано чи пізно має трапитись. Тим часом роки йдуть, безтурботне диско змінюється на протестне техно, епідемія СНІДу призводить до цілого втраченого покоління, падіння Берлінського муру провокує хвилю єднання, а трагедія 11 вересня назавжди розділяє світ на до і після».

«Правило двох стін»

Документальний фільм розповідає про події в Україні крізь призму бачення митців, які живуть та творять у розпал війни.

У стрічці знялись Степан Бурбан (Паліндром), Ляна Мицько (засновниця Львівського муніципального мистецького центру, організаторка концертів), Богдана Давидюк (художниця та ілюстраторка), Сергій Петров (художник Bob Basset), Kinder Album (художниця зі Львова) та Діана Берг (авторка проєкту «Укриття»).

У червні 2023 року «Правило двох стін» представили на кінофестивалі «Трайбека», де він взяв спеціальний приз журі.

«У пошуках клезмерів»

Це документальне роуд-муві, яке розкриває «майже загублений світ традиційної народної музики східноєвропейських євреїв». 

«Аргентинський оператор Леандро заробляє на життя тим, що знімає єврейські весілля. Сам він не цікавиться походженням своєї родини, аж поки на одному з весіль не закохується у кларнетистку Палому. Дівчина грає у клезмерському гурті, що спеціалізується на єврейській фольклорній музиці на їдиш. Щоб зблизитись з Паломою, Леандро вигадує фейковий документальний проєкт про музику клезмерів, і вони вдвох вирушають в емоційну та непередбачувану подорож Східною Європою у пошуках майже втрачених клезмерських мелодій та їхніх останніх виконавців».

«Нам Джун Пек: Місяць найстаріший телевізор»

Історія «батька відеоарту», американо-корейського художника Нам Джун Пека. 

«Нам Джун Пека називають нострадамусом цифрової епохи, який передрік появу інтернету. Його ідеї можна віднайти в глобальних медіа, соцмережах та в естетиці MTV. Художник народився в Кореї, яка на той час була окупована Японією, а свою творчу свободу віднайшов у повоєнній Німеччині, де навчався на композитора. Зустріч з Джоном Кейджем розділила його життя на до і після. Натхнений його сміливими підходами Нам Джун Пек не втомлювався експериментувати: створив мистецтво з телевізора і перевернув світ сучасного мистецтва».

«Вчення Peaches»

Документальний фільм про панк-виконавицю Peaches. 

«Це історія трансформації виконавиці Меррілл Ніскер, більш відомої як Peaches, від вчительки музики до ікони електроклашу з гучним квір-феміністичним голосом. У своїй творчості вона підриває соціальні норми, руйнує гендерні стереотипи та бореться з патріархальними упередженнями. Peaches відстоює права ЛГБТКІА+ та порушує питання сексуальної ідентичності».

Про освітню лекцію з документалістики

Команда INTRO вперше організовує в межах фестивалю освітню секцію для українських документалістів, створену у партнерстві з організацією Music Film Festival Network. У програмі, яку анонсують пізніше, заплановані лекції та майстер-класи.

Лекторами виступатимуть європейські експерти та експертки з документалістики, які поділяться власним досвідом у створенні кіно та розкажуть про роботу з музичними правами та дистрибуцію. Список лекторів представлять разом з програмою секції. 

За словами організаторів, програма «буде корисною для продюсерів, режисерів чи сценаристів документального кіно, або тих хто планує зайнятись креативною документалістикою». Взяти участь в освітній секції фестивалю зможуть до 30 учасників, а для двох учасників секції із регіонів України команда готова покрити витрати на проїзд та проживання у Києві.

Щоб взяти участь у проєкті, потрібно заповнити форму за посиланням. Дедлайн подачі заявок — 20 березня, 23:00.  

Купити абонементи на INTRO вже модна на сайті фестивалю.

Intro фестиваль кіно про музику та культуру від команди київського незалежного дистриб’ютора KyivMusicFilm.

Команда фестивалю характеризує його як «початок нового та невідомого, своєрідний імпульс, що підштовхує нас до змін: у собі, в оточуючих та у світі навколо». В програмі кінофестивалю показують стрічки про відомих світових музикантів та митців, які «надихають, мріють, змінюють себе та залишають слід в історії».


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis