Документальний фільм «Правило двох стін» про українських митців взяв спецприз кінофестивалю «Трайбека»

8 червня на кінофестивалі «Трайбека» відбулась світова прем’єра документального фільму «Правило двох стін» про українських митців в умовах війни. 16 червня журі нагородило стрічку  спеціальним призом 

Стрічку відзначили нагородою за роботу у галузі прав людини та мистецького самовираження.

«Ми хотіли б відзначити фільм за те, що поєднали нас з групою митців, які відмовились бути позбавленими їхньої спадщини та культурного самовираження», — пояснили вибір в журі «Трайбеки».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Ляна Мицько / Lyana Mytsko (@licvorea)

«Правило двох стін» розповідає про події в Україні крізь призму бачення митців, які живуть та творять у розпал війни. 

У фільмі знялись Степан Бурбан (Паліндром), Ляна Мицько (засновниця Львівського муніципального мистецького центру, організаторка концертів), Богдана Давидюк (художниця та ілюстраторка), Сергій Петров (художник Bob Basset), Kinder Album (художниця зі Львова) та Діана Берг (авторка проєкту «Укриття»).

Режисером проєкту став американець українського походження Девід Гутнік, який почав роботу над фільмом у Польщі: «У квітні 2022 року я сів на літак до Варшави з квитком в один бік та наміром потрапити в Україну автобусом. Моя сестра, батьки, дідусь і бабуся належали до попереднього покоління українських біженців. У Варшаві я брав інтерв’ю в українців-емігрантів, думаючи, що зніму документальний фільм про українців, які, як і моя родина, виїхали через війну. Але коли я перетнув кордон з Україною, стало зрозуміло, що я збираюся знімати фільм про українців, які залишилися».

Виконавчими продюсерами «Правила двох стін» виступили Лів Шрайбер (актор у «Реї Доновані» і «Росомасі»), Ольга Бесхмельниціна та Наталія Лібет («Парфенон», «Стоп-Земля») та інші. Поки невідомо, коли відбудеться прем’єра стрічки в Україні.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis