Що українські бренди показують на Pitti Uomo у Флоренції

Одна з головних міжнародних подій чоловічої моди — виставка Pitti Uomo проходить у Фортецца-да-Бассо у Флоренції з 13 по 16 червня. Цього року із 825 брендів (59% з яких — місцеві) всього три українських

KSENIASCHNAIDER презентує нову колекцію з переробленого деніму у форматі шоу та стенду. Марка будуарного одягу LESSLESS представила колекцію, для якої принти розробила колишня працівниця Dries Van Noten. А теквер-бренд ObjectX використав світлонакопичувальну тканину, бавовну потрійного фарбування та інші матеріали. DTF Magazine розпитав дизайнерів про участь у цьогорічній виставці, очікування та нові колекції.

Український денім-бренд увійшов до десятки учасників, яких підтримала sustainable-лабораторія Materials Innovation Lab (MIL) від фешен-конгломерату Kering. У цьому списку також Cavia and Dalpaos з Італії, Dhruv Kapoor з Індії, Isnurh з Данії, Young n Sang з Південної Кореї та інші. Всі вони представлять шоу та виставляються в павільйоні сталих брендів Superstyling, у зоні S/Style, який курує фешен-журналістка та стилістка Джорджіа Кантаріна: саме вона й запросила KSENIASCHNAIDER приєднатися до виставки.

«Спочатку ми відвідали воркшоп MIL у Мілані, а потім на основі нових знань почали створювати колекцію, яку тепер презентуємо на Pitti Uomo», — розповідає DTF Magazine співзасновниця бренду Ксенія Шнайдер.

За її словами, в новій колекції багато знакових силуетів KSENIASCHNAIDER, але майже всі матеріали — для них нові. Шнайдер перераховує: «Оксамитовий денім від Isko, матеріал схожий на шкіру, але виготовлений з деревини, „ржаві“ речі з напиленням Nano Corc, жакардовий денім від фабрики Outside Denim Lab та ще багато крутих тканин від найкращих сертифікованих виробників».

Лукбук колекції KSENIASCHNAIDER

«Моє відкриття — це Nano Corc технологія, коли пробковий матеріал розпилюється на денім, і він виглядає зістареним, але в найкрутішому значенні цього слова, — додає вона. — Команда Lebiu Design покрила цим речі, які ввійшли до чоловічої колекції Весна/Літо-2024».

Лукбук колекції KSENIASCHNAIDER

Український бренд будуарного одягу, натхненного естетикою золотого віку Голлівуду, також презентує свою колекцію в павільйоні Superstyling.

LESSLESS, заснований подружжям Алі та Тимофія Гонти 2019 року, — вперше представлений на Pitti Uomo. Чоловік з початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на фронт, а Аля Гонта виїхала з дитиною до Тоскани. Цього року вона вирішила взяти участь у виставці, «адже це класний івент саме чоловічої моди».

Бренд робить ставку на genderless-моду, тож всі айтеми з колекції може носити будь-хто незалежно від статі. Зокрема, в новій колекції можна знайти двосторонній шовковий халат, піжами, комплекти з гавайської сорочки та шортів, кашемірові пальто, а також лляні та атласні халати.

Зеброві та квіткові принти створила Флорентіна Лейтнер — раніше вона працювала у Dries Van Noten, що відомий своїми флористичними візерунками, а тепер розвиває однойменний бренд.

«Ми з нею співпрацюємо вже другий сезон, я її обожнюю, вона суперпрофесіонал та робить чудові принти», — ділиться Аля.

Ще один напрямок, в якому рухається бренд — це слоу-фешен, тому, за словами співзасновниці, вони багато уваги приділяють вибору матеріалів. LESSLESS виготовляють речі з натуральних тканин, як-от шовк, віскоза, льон, а також італійський кашемір, що частково створений з переробленого кашеміру.

Лукбук колекції LESSLESS

«Наш виробник тканини прискіпливо ставиться до якості матеріалів, — каже Аля. — Коли ми зробили замовлення, то він просив дати ще місяць після виготовлення тканини, щоб вона „полежала“, „відпочила“ і тільки через місяць нам його відправили».

Вона пояснює: «Мені дуже подобається такий підхід, бо це вже ближче до слоу-фешен: коли багато уваги приділяють якості матеріалів, процесу виробництва, тоді ці речі дійсно служать довго».

Київський бренд технологічного одягу ObjectX почав брати участь у Pitti Uomo 2019 року — всього через два роки після заснування. Загалом бренд презентує колекцію на цій виставці вже увосьме.

«На Pitti Uomo, ми, як і завжди, очікуємо інтерес від магазинів і дистриб’юторів, фідбек від журналістів і поціновувачів, — ділиться команда ObjectX. — Нам цікаво почути, що думають про наш продукт люди зі всього світу, особливо баєри та власники магазинів, у такому конкурентному середовищі як Pitti Uomo».

Стенд ObjectX на виставці Pitti Uomo

До колекції, яку бренд привіз у Флоренцію, ввійшло понад 15 речей: від мінімалістичних дощовиків і штанів з японського відновленого поліестеру до надлегких кепок з бавовни потрійного фарбування та футболок із щільного, але бархатистого джерсі.

Більшість речей створювалися під час повномасштабного вторгнення. «Ми були вимушені працювати в зовсім інших логістичних реаліях та умовах, не кажучи вже про наявність світла», — розповідають в ObjectX.

Наприклад, один з найцікавіших матеріалів у колекції — світлонакопичувальна тканина з мембраною, яку доставляли з Південної Кореї. «Виробник тримав її в себе рік, поки ми не змогли знайти новий спосіб привезти її в Україну», — ділиться команда.


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis