«Творити, щоб перемагати»: Дивіться трейлер документального фільму про українських митців в умовах війни

Об’єднання DocNoteFilms Production та Babylon’13 випустили трейлер документального серіалу «Мистецтво в країні війни. Творити, щоб перемагати». Прем’єра перших серій запланована в листопаді цього року на сторінці DocNoteFilms та на Youtube-каналі Вавилон’13

«Мистецтво в країні війни» — це 25-серійний проєкт про митців та мисткинь, які під час повномасштабного вторгнення росії залишилися жити та працювати в Україні. Серіал шукатиме відповідь на питання «Чи має своє місце мистецтво і митець у часи війни?», а герої розкажуть, як повернулися до творчості в нових реаліях та ділитимуться власними рефлексіями.

Кожна серія буде присвячена окремому митцю, серед яких художники Катерина Косьяненко та Матвій Вайсберг, графіки Олеся Джураєва та В’ячеслав Снісаренко, композитор Олексій Шмурак та поетеса Світлана Поваляєва.

Консультанткою проєкту стала мистецтвознавиця Катерина Липа.

В серпні видавництво «Основи» випустило книгу «НеСвідоме мистецтво. Художні рефлексії. Україна після 2013-го».

Її написала дослідниця та культурологиня Олеся Геращенко (Шамбур). Видання вивчає, як реагували сучасні українські художники на події в Україні під час Революції Гідності та війни з росією, яка почалася у 2014 році. Усередині  понад 50 інтерв’ю з митцями та кураторами та 100 репродукцій візуальних робіт.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis