Український скейт-журнал ZIRKA Magazine випустив колекцію дошок, присвячених містам України

Український скейтбордист, дизайнер та головний редактор онлайн-журналу про скейтбординг ZIRKA Magazine Андрій Бояр запустив проєкт Skate for Ukraine. Це серія дошок з графічними принтами, на яких зображені 10 пам’яток та об’єктів, зруйнованих російськими військами в містах України. Всі кошти з продажу скейтбордів перерахують фонду UNICEF Ukraine, який займається гуманітарною та медичною допомогою українським матерям та дітям. DTF Magazine поговорив з Андрієм та розповідає докладніше, що треба знати про Skate for Ukraine  

This publication is also available in English

Ідея створення проєкту

До початку повномасштабної війни Андрій займався у Києві створенням дошок для скейтбордингу. Його команда встигла запустити невелике виробництво, виготовляла тестові деки та планувала повноцінний запуск навесні 2022 року.

«Після початку повномасштабного вторгнення росії виробництво дошок заморозилось, а паралельно з роботою над ZIRKA Magazine я почав писати різні тематичні матеріали у міжнародні скейтбордингові медіа про ситуацію в Україні та російську агресію, — розповів Бояр в коментарі DTF Magazine. — У воєнний час виготовляти дошки в Україні неможливо, і навіть якщо припустити, що щось можна виготовити, то продавати це локально трохи не на часі, а відправляти щось за кордон складно та поки економічно невигідно».

Андрій сприймає дошку для скейту «як полотно для художника і невід’ємну частину бренду». Тому вже у березні народилась ідея проєкту Skate for Ukraine.

«Я розумів, що період виготовлення дошок займає мінімум два-три місяці. Тому було дуже важливо створити малюнок, що нестиме в собі певний меседж, актуальність якого з часом не втратиться. Можна було б зробити якийсь синьо-жовтий орнамент або щось просте у патріотичних кольорах, але цього і так багато. Хотілося донести певні меседжі, показати людям за кордоном, що скоїла росія, а прив’язка до чогось конкретного, фізичного, знайомого, на мою думку, працює краще, ніж зображення прапора та напис “Україна”».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений ZIRKA Magazine (@zirka_magazine)

Принт для дошок Андрій Бояр розробив самостійно.

Партнером проєкту став один з головних виробників скейтбордингових дошок у світі, каліфорнійська компанія Generator Distribution. Вони погодились долучитись до проєкту, а перші 100 дек зробили безкоштовно «в якості вкладу у проєкт та нашу майбутню перемогу». З організацією процесів допомагав Райян Шат з команди канадського журналу King Skateboard Magazine.

«Взагалі, процес виготовлення дошки за кордоном досить довгий і складний. На хороших заводах завжди черги, мінімальні партії виготовляють тільки великим тиражем або ж не мають бажання працювати з новими клієнтами. Тому коли тобі потрібні дошки швидко, небагато і ти не знаеш, як і чим будеш за них платити — це стає завданням із двома зірочками. Але мейл за мейлом, контакт за контактом, і я вийшов на Generator Distribution».

Який вигляд мають дошки

В основі графіки — зображення 10 об’єктів в містах-героях України, що зазнали руйнувань через дії російської армії.

За словами Андрія, він обирав конкретні об’єкти цивільної інфраструктури та збірні образи, які «різним чином символізують українські міста у контексті війни»: Драматичний театр у Маріуполі, чернігівський автомобільний міст через річку Десну та будівлю Миколаївської обласної ради.

Символом міста Гостомеля, наприклад, дизайнер зробив літак «Мрія», Ірпеня — один зі входів у міський парк, що знаходиться за квартал від його будинку, Харків зобразили будинками спального мікрорайону Північна Салтівка, який з початку війни щоденно обстрілювався російськими військами, а Херсон — натовпом людей, які в перші дні повномасштабної війни збирались на центральній площі міста з плакатами на підтримку України.



Всі локації зображені у жовто-блакитних кольорах українського прапора.

Замовити дошки можна на сайті з можливістю міжнародної доставки. Купити дошку з доставкою в Україну можна через директ ZIRKA Magazine.

Мета Skate for Ukraine

Окрім збору коштів, метою проєкту є проінформувати іноземців, які руйнування несе росія.

«Я активно писав у різні світові скейтборд-медіа та намагався робити з ними спільні матеріали, щоб розповсюджувати інформацію. Так мої матеріали виходили на King Skateboard Mag та SOLO Skateboardmagazine. Ця активність допомогла мені, коли я почав розвивати проєкт з дошками».

Андрій також запустив окрему сторінку на сайті ZIRKA Magazine, де публікує серію матеріалів про життя українських скейтбордистів в умовах війни.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений ZIRKA Magazine (@zirka_magazine)

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений ZIRKA Magazine (@zirka_magazine)

На думку Андрія, багато хто досі вважає, що скейтбординг — поза політикою, що «винен лише злий путін, що російські скейт-бренди за мир у всьому світі». Він зазначає, що стикається з цим майже щоразу, коли намагається достукатись до закордонних профільних медіа і пояснити, що це насправді не так.

«Вони не хочуть називати росію терористом або країною-агресором. Вони не вірять або бояться повірити, що більшість росіян підтримують війну, мотивуючи це кримінальною відповідальністю та страхом росіян перед режимом. Вони не хочуть писати про бан російських скейтборд-брендів у світі через те, що хтось там запостив в Інстаграм картинку “no war“. Я маю надію, що мій проєкт не лише трохи допоможе нашій країні фінансово, а ще й відкриє комусь очі», — пояснив він.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis