У Франції видали збірку оповідей українських письменників про різні міста і регіони України

Французьке видавництво Editions Stock випустило збірку текстів українських письменників, присвячених різним містам і регіонам України, пише «Читомо».

Книга називається Hommage à l’Ukraine, до неї увійшли 14 есеїв та оповідань 14 українських авторів та авторок — Олександра Михеда, Катерини Бабкіної, Любові Якимчук, Таіс Золотковської, Анастасії Левкової, Любка Дереша, Володимира Рафєєнка, Борис Херсонського, Артема Чеха, Петра Яценка, Ірени Карпи, Тараса Прохаська, Андрія Любки та Андрія Куркова

Курував Hommage à l’Ukraine французький письменник Еммануель Рубен. Він попросив українських колег розповісти про міста й села України, місця та краєвиди, простори та людей, які тут творили. А також про речі, які є символічними для українців та уособлюють те, що називається Домом.

Частиною книги стали історії про 11 областей України та про Крим.

«Катерина Бабкіна розповість нам про Бакоту — затоплене через будівництво дамби село на Тернопільщині. Артем Чех досліджуватиме Полісся, регіон Північної України, де він наразі воює, і розповідатиме про Черкащину. Поет Борис Херсонський згадає Одесу, а Любко Дереш перенесе нас на півострів Трахтемирів на Дніпрі, який називають українською Атлантидою. Анастасія Левкова розповість історію Криму через свідчення, зібрані нею від кримських татар після анексії 2014 року. Петро Яценко намалює портрет Крюківщини, одного з тих багатих міст на західній околиці Києва, які представляли формою української мрії та які у перші дні повномасштабного вторгнення зіткнулися з насильством російського вторгнення», — йдеться в описі книги.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Editions Stock (@editionsstock)

Євро з кожного проданого примірника передаватимуть на гуманітарну допомогу Україні.

Книгу також видадуть українською. В Україні за її публікацію відповідатиме #книголав. «Оду до України» вже можна передзамовити на сайті видавництва.

У травні 2023 року Allen Lane — один з підрозділів британського видавництва Penguin Random House опублікує нову книгу одного з провідних українських істориків Сергія Плохія.

Видання досліджує російсько-українську війну, «її причини та перебіг — від занепаду Російської імперії, утворення та розпаду СРСР до становлення України, як демократичної держави» та має назву The Russo-Ukrainian War.

«Я висвітлював історію російсько-українських відносин протягом останніх трьох десятиліть, і все одно повномасштабна атака путінської росії на Україну стала для мене несподіванкою. У цій книзі я намагаюся пояснити не лише причини, перебіг та можливі наслідки війни, а й численні її несподіванки, від прорахунків Путіна до здатності Зеленського надихнути та об’єднати свою націю та весь світ для протистояння агресії», — описує свою нову працю Плохій.

«The Russo-Ukrainian War» міститиме 368 сторінок та вийде в Великій Британії у травні 2023.

Уже продані права на переклад девʼятьма мовами.

У Allen Lane також виходила найвідоміша і найпродаваніша книга Плохія — «Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи». У 2018 році її відзначили престижною британською нонфікшн нагородою The Baillie Gifford Prize.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis