У Києві встановили дві нові скульптури

Роботи українських скульпторів Олексія Золотарьова та Вагана Авакяна розмістили у місцях, що переживають відродження у новій формі — A-Station на станції метро Арсенальна та Сквері київських інтелігентів на вулиці Великій Житомирській.

Це стало можливим в межах спільного проєкту DTF Magazine та бренду ARARAT


Скульптура Олексія Золотарьова має назву «Горизонт подій».

У науковому світі цим терміном оперують астрофізики, визначаючи таким способом своєрідну «точку неповернення» — місце, після перетину якого неможливо вирватися з гравітаційної пастки. У розумінні автора горизонт подій стає точкою, де спостерігач бачить поєднання вічного в кортеновій сталі та плинного у відбиванні міста на дзеркальній поверхні. Водночас грані скульптури складають єдину форму, що уособлює цілісність двох часово-просторових вимірів.


Скульптура «Спітакасар» Вагана Авакяна бере назву від вулкана в центрі Вірменії.

Автор називає його одним з молодших братів легендарної гори Арарат. Робота втілює ідею про те, що цілісна форма завжди постає з єдності окремих елементів, кожен з яких має свою роль. Залежно від точки огляду статичний об’єкт стає динамічним завдяки своїй композиції, створюючи різні силуети для спостерігача. Грані не повторюються й нагадують то гірський рельєф, то обрис виноградника чи пляшки традиційного вірменського напою, лишаючи простір для пошуку інших силуетів.

Обидві скульптури «Горизонт подій» та «Спітакасар» також можна встановити у будь-якій точці світу через AR-маску в Instagram.

Участь у медіа-проєкті взяли етно-гурт ДахаБраха, режисер анімаційного кіно Нікіта Лиськов, дизайнерка і засновниця дизайн-бюро spiilka Настя Жеребецька, арт-експертка Катя Тейлор та кінокритик Сергій Ксаверов, які діляться своїми думками і дослідженнями у серії публікацій та відеороликів на платформі DTF Magazine.


Матеріал підготовлено за підтримки


Підписйтесь на DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter та Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis