У Луврі виставлять українські ікони з музею Ханенків

14 червня у Луврі почнеться виставка «Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків». У межах експозиції покажуть пʼять образів: мікромозаїчну ікону Святого Миколая кінця 13 століття, яку подружжя Ханенків придбало в одній зі своїх мандрівок, а також датовані 6-7 сторіччям «Святі Сергій і Вакх», «Святий Іоанн Хреститель», «Богородиця з Дитям» і «Святі Платон і Гликерія». Останні чотири потрапили до Музею Ханенків з Монастиря Святої Катерини у Єгипті

Спільна виставка з українським музеєм стане першою міжнародною співпрацею для відділу мистецтв Візантії та християнства на Сході, який Лувр планує відкрити у 2027 році. Також наразі команда французького музею займається масштабним дослідженням візантійської світової спадщини.

Після виставки ікони досліджуватимуть у лабораторіях Національного центру досліджень та реставрації музеїв Франції.

За інформацією видання LeMonde, загалом Музей Ханенків відправив до Лувру 16 «найбільш крихких експонатів колекції». Це сталося у травні 2023. Очільниця Лувру Лорен де Кар пропонувала команді Музею Ханенків прийняти на зберігання принаймні частину їхньої колекції ще у лютому 2022, але тоді з міркувань безпеки українська інституція відмовилася від цієї пропозиції. Натомість Лувр надіслав Музею Ханенків захисні матеріали для експонатів. 

До 10 вересня 2023 в музеї Альбертінум, що входить до Державних художніх зібрань Дрездена, триватиме виставка «Калейдоскоп історій. Українське мистецтво 1912-2023».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Staatliche Kunstsammlungen Dresden (@skd.museum)

Ця виставка вперше у Німеччині представлятиме модерне та сучасне мистецтво України. На ній представлені живопис, скульптура, фотографія, інсталяція, відео, графіка та архіви близько 50 художників і художниць зібрані з колекцій Національного художнього музею, Одеського художнього музею, Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Stedley Art Foundation, Фонду родини Марії Примаченко, Довженко-Центру та ГО «Музей сучасного мистецтва».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis