У Львові відкриється артпростір Jam Factory Art Center. Він реконструювався 8 років

18 листопада у Львові на вулиці Богдана Хмельницького відкриється Jam Factory Art Center — центр сучасного мистецтва на території колишньої фабрики повидла. Будівля перебувала на ревіталізації з 2015 року, а в день відкриття команда центру запустить виставку «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми» з роботами українських митців

Про артцентр

Львівське об’єднання Jam Factory Art Center з 2015 року організовує мистецькі проєкти. В описі проєкту йдеться, що через виставки, театральні, музичні, освітні та орієнтовані на спільноту проєкти «команда залучає людей до творчого діалогу та збагачення їхнього досвіду і знань». 

Оновлений простір на Богдана Хмельницького, 124 називають «найбільшим культурно-мистецьким центром у Львові». Він складається з експозиційних залів, аудиторій для лекцій, зустрічей та театральних перформансів, а також музичної сцени та публічного простору для відпочинку та прогулянок територією.

Частиною Jam Factory Art Center також стане однойменна постійна історична експозиція, що складається з документальних фото та відеоматеріалів.

Вона розповідає про історію будівлі, яка почалась ще 1826 року, та про підприємства, які працювали на території фабрики у різні часи. 

«Відкриття артцентру стане знаковою подією не лише для мистецької спільноти та мешканців Львова, але й для ширшого українського та міжнародного контексту, — прокоментувала відкриття Божена Пеленська, програмно-виконавча директорка центру. — В умовах війни ми завершили комплексну ревіталізацію, доповнили команду та підготували важливу виставку та широку публічну програму. Попри війну та численні перешкоди, ми доходимо до цієї довгоочікуваної миті та спільно пишемо нову історію українського мистецтва».

Про виставку-відкриття Jam Factory Art Center

«Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми» — назва першої виставки, що запуститься в день відкриття артцентру. 

На ній представлять роботи українських художниць і художників, починаючи від творів 19 століття до робіт сучасників. В команді центру додали, що виставка «побудована за принципом новел та об’єднує твори на двох дистанціях — між сьогоденням і минулим та між персональними переживаннями й досвідами воєнного часу». 

Роботи для виставки надали понад 70 митців, серед яких Алевтина Кахідзе, John Object, Жанна Кадирова, Олексій Сай, Пьотр Армяновський, Нікіта Кадан, Саша Маслов та Влада Ралко. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Jam Factory Art Center (@jamfactory.artcenter)

Експозицію сформувала кураторська група Катерини Яковленко, Наталії Маценко та Бориса Філоненка.

«Ми добудовуємо маршрути й на кілька місяців збираємося разом, аби говорити про особисте та спільне, пам’ять та історію, сподіваючись, що оповіді більше не будуть перервані», — коментують запуск виставки куратори. 

«Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми» працюватиме до березня 2024 року у великому виставковому холі, а також виставкових залах на нульовому поверсі. Виставку також поповнять дискусіями, зустрічами та кураторськими екскурсіями, анонси яких публікуватимуть на сайті та в соцмережах

Восени харківська формація Some People розпочала будівництво Центру нової культури.

Він об’єднає мультижанровий концертний майданчик, простір для аудіовізуальних перформансів, коворкінг для митців, снікер-хімчистку Sneaker Mate, фотостудію та так звані «філософські клуби». Локація — колишній завод торгового машинобудування поблизу історичного центру міста.

Докладніше про ідею та створення Центру нової культури в Харкові ми розповідали в нашому матеріалі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis