У Мельбурні створили мурал з обіймами російського та українського солдатів

Мурал з назвою Peace before Pieces створив у серпні місцевий художник Пітер Сітон, який малює під псевдонімом CTO. Він присвятив малюнок народу України, а також написав про необхідність мирних переговорів та, що російське вторгнення в Україну — «лише початок нової світової війни».

Мурал розкритикували, у тому числі й посол Україні в Австралії, а художника звинуватили у нерозумінні ситуації. DTF Magazine розповідає про ситуацію докладніше

Також Сітон продає 12 NFT-відео, у яких зображення муралу змінюється ядерним вибухом. Всі кошти художник перерахує антивоєнній організації World Beyond War.

The Sydney Morning Herald пише, що організація Art4Ukraine Australia попереджала художника про неприпустимість такої версії малюнка та пропонувала створити зображення двох солдатів, що обіймаються, але без будь-яких прапорів на формі.

Сітон зазначив, що «на початку отримав кілька схвальних відгуків про майбутній мурал від членів організації, а побоювання у недоречності такого малюнка з’явилися вже після довгих обговорень».

«Мені довелося відстоювати послання миру, це те, чого я завжди прагну», — сказав художник.

У Твіттері на мурал відреагувала викладачка цифрових культур в Університеті Сіднею Ольга Бойчак.

«Новий мурал у Мельбурні показує, як російський і український солдати обіймаються. І це дуже образливо для всіх українців. Війна Росії в Україні — не конфлікт між двома народами, а вторгнення. Малюнок створює відчуття фальшивої еквівалентності між жертвою та агресором», — написала Бойчак.

https://twitter.com/olgarithmic/status/1565906849710641152

Після Бойчак на мурал відреагував посол України в Австралії Василь Мирошниченко.

«Новий мурал у Мельбурні — дуже образливий для всіх українців. Художник не має жодного уявлення про російське вторгнення в Україну й дуже розчаровує те, що перед створенням малюнку він не порадився з українським комʼюніті у місті», — написав посол.

У відповідь Сітон записав відео з вибаченням. У ньому він зазначив, що не підтримує дії росії, а також, що його головною метою «була промоція миру».

«Якщо хочете ненавидіти мене за це, ненавидьте, але я до смерті віритиму в те, що ми всі маємо набагато більше спільного ніж тих речей, що нас розділяють», — сказав Сітон.

За інформацією ВВС, 4 вересня Сітон замалював мурал.

«Мурал коштував мені від 2000 до 3000 доларів. Я б не робив його і не витрачав на це 10 днів, якби думав, що це зашкодить людям. Але я вірю, що малюнок приніс користь і багато людей справді зрозуміли це повідомлення. Утім очевидно є контингент людей, які вважають моє зображення болючим та травмуючим, а це не те, що я хочу створювати у своїй роботі», — прокоментував Сітон.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis