UKRAINEPRIDE випустив ролик про життя української ЛГБТК+ спільноти під час війни

Організація UKRAINEPRIDE за підтримки Taimi — найбільшого американського ЛГБТК+ додатку для знайомств, представила ролик PRIDE IS NOT AVAILABLE IN YOUR REGION, приурочене до міжнародного Місяцю Прайду. Відео засноване на реальних історіях українських ЛГБТК+ військових, медиків та волонтерів

Презентуючи проєкт, команда UKRAINEPRIDE згадала минулорічну акцію «Рейвах Прайд», яка пройшла 30 липня під Офісом Президента. Тоді організатори хотіли привернути увагу до безпеки ЛГБТК+ в Україні та підняти питання поліцейського свавілля по відношенню до представників спільноти.

«Рейвах Прайд мав стати щорічною подією. Проте війна все змінила. Цьогорічна подія буквально стала недоступною. Це сталось через те, що всі його учасники зараз активно захищають Україну у війні проти росії. І саме реальні історії цих захисників стали основою нового соціального ролика», — розповіли в UKRAINEPRIDE.

За словами команди UKRAINEPRIDE, метою проєкту є «показати міжнародному суспільству, як війна вплинула на Україну, як відбувається наша боротьба тепер та яким ми бачимо наше майбутнє, в якому відбудеться ще безліч прайдів».

Режисером відео виступив креативний директор UKRAINEPRIDE Юрій Двіжон.

«Коли я повернувся до Києва після двох місяців війни, у мене з’явилася ностальгія за минулим літом та нашим прайдом. Я згадав всі ті яскраві моменти, які я прожив під час минулорічного Рейваху. І я хотів візуалізувати їх, а також показати чим зараз займається наше квір-ком’юніті, — пояснив він. —Хтось працює лікарем, хтось волонтерить, хтось воює на фронті. ЛГБТК+ є частиною тієї великої перемоги, яка чекає Україну в найближчому майбутньому». 

За словами Яни Андьол, директорки з комунікацій сервісу Taimi, українське ком’юніті ЛГБТК+ наразі «сильно потребує, щоб їх голос був почутий». 

«Під час Місяцю Прайду, коли весь світ бореться за права ЛГБТІК-людей, ЛГБТІК-представники в Україні борються за своє життя, свою землю та за демократичні цінності будь-якої сучасної держави. Українське вільне суспільство повинно мати можливість розвиватись у себе вдома без будь-якого авторитарного впливу та нав’язування цінностей іншими країнами. Саме тому сьогодні ми маємо об’єднатись в спільній боротьбі та підвищити міжнародну обізнаність про те, наскільки руйнівним може бути вплив цієї війни на ЛГБТІК-людей». 

У травні Київський міжнародний інститут соціології провів опитування серед українців щодо того, як вони ставляться до представників ЛГБТК+ та їх прав. В опитуванні взяли участь близько 2000 людей віком від 18 років.

За результатами опитування, позитивне ставлення українців до ЛГБТК+ зросло вчетверо за останні шість років.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis