Фешн-асоціації Франції, Німеччини, Італії та ще 15 країн об’єдналися у єдиний Європейський Альянс моди

Новий альянс ставить за мету «розширити можливості процвітаючої, стійкої та інклюзивної європейської модної екосистеми», пише WWD. Всього до складу об’єднання ввійшла 25 фешн-асоціацій з 18 країн

Історія створення альянсу

Ідея об’єднання в альянс виникла ще у 2018 році після ініціативи United Fashion, фінансованої Європейським Союзом

Після дводенного фешн-саміту у Франкфурті, організованого Радою Німеччини в березні 2022 року, менеджер United Fashion Ельке Тіммерман та Скотт Ліпінскі, головний виконавчий директор Fashion Council Germany, підписали так звані Франкфуртські угоди — основоположний документ Європейського альянсу моди.

В їх обговоренні взяла участь 31 організація, проте згодом кількість вирішили скоротити до 25. За словами Ліпінські, «так альянс міг би розвиватися більш органічно».

Склад альянсу

В країнах Європейського Союзу працюють окремі органи, що називаються фешн-асоціаціями та представляють інтереси індустрії моди на урядовому рівні: підтримують місцеві тижні моди та просувають молодих дизайнерів.

Наприклад, в Італії є Camera Nazionale della Moda Italiana, заснована в 1958 році, до якої входить 150 членів, а у Франції — Fédération de la Haute Couture et de la Mode, що працює з 1973 року та наразі налічує близько 100 членів.

Разом з італійською та французькою асоціаціями до складу Єдиного європейського альянсу моди ввійшли: Austrian Fashion Association, Bulgarian Fashion Association, The Council Of Irish Fashion Designers, Copenhagen Fashion Week, La Asociación Creadores de Moda de España, Estonian Academy of Arts, Fashion Council Germany, Fédération Française du Prêt à Porter Féminin, Flanders DC for Fashion, Global Fashion Agenda, Gran Canaria Moda Cálida, Fatahönnunarfélag Íslands, ModaLisboa Association, MODA-FAD, Mode Suisse, Norwegian Fashion Hub, Riga Fashion Week, Slovak Fashion Council, Wallonie-Bruxelles Design Mode, The Prince’s Foundation, TASKFORCE FASHION, SWEDISH FASHION COUNCIL і Suomen Tekstiili&Muoti. 

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от ModaLisboa (@lisboafashionweek)

«Європейська мода потребує єдиного голосу. Єдиний спосіб побудувати інноваційну, інклюзивну та стійку індустрію, щоб відповісти на виклики далекоглядних незалежних і креативних компаній – це прикладати спільні зусилля, які мають незаперечний вплив на формування майбутнього суспільства, — пояснює мету створення альянсу Едуарда Аббонданза, президент португальської асоціації ModaLisboa. — Ми прагнемо підтримувати потужність цієї зростаючої екосистеми, знаючи, що зміни починаються зсередини».

Структура альянсу

Першим президентом альянсу став Скотт Ліпінскі — головний виконавчий директор Fashion Council Germany, яка виступила одним з ініціаторів створення нового альянсу. Ліпінскі очолюватиме організацію до кінця 2023 року, а надалі президентство в альянсі змінюватиметься через «регулярні проміжки часу».

Щоб вступити до Єдиного європейського альянсу, потрібно «відповідати мінімальним стандартам», проте, яким саме поки невідомо. Кожен член сплачуватиме частку до бюджету альянсу — вона залежить від національного бюджету та розміру країни, яку представляє конкретна асоціація.

Цілі альянсу

Члени організації планують займатися питаннями інновацій в індустрії, ремесел, ділитися досвідом та національними спеціалізаціями, а також заохочувати до створення транскордонних проєктів.

У WWD також припускають, що Єдиниий європейський альянс моди матиме можливість радити, куди краще витратити гроші з бюджету ЄС на креативні індустрії. В останньому шестирічному бюджеті ЄС на 2021–2027 роки фінансування культури та креативних індустрій зросло на 50% у порівнянні з бюджетом на попередні шість років. Наразі він складає 2,44 мільярди євро.

Крім того, протягом наступного року швейна промисловість в ЄС очікує нових законів у секторах моди та текстилю. Альянс братиме участь у обговоренні рішень, і планує представити єдину позицію від представників індустрії щодо усіх важливих законодавчих тем, в тому числі і питання сталого розвитку.

«Ми всі знаємо, що фешн-індустрія є однією із найбільших забруднювачів землі, — зізнався Скотт Ліпінські. — Тож треба терміново внести реальні зміни». 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis