Україна посіла друге місце у медальному заліку Паралімпіади-2022. Це найкращий результат в історії

13 березня в Пекіні завершилися 13-ті Паралімпійські ігри. Українська збірна виграла 29 медалей — 11 золотих, 10 срібних та 8 бронзових. Це абсолютний рекорд для України за всю історію участі нашої збірної в цих змаганнях. На змаганнях 2018 року в південнокорейському Пхьончхані наші паратлети виграли 22 медалі

Українські паратлети оновили також і рекорд за кількістю золотих нагород. Раніше українці не вигравали більш як сім медалей найвищого ґатунку.

На Паралімпіаді-2022 збірна України виступала у двох видах спорту: парабіатлоні та лижних перегонах. У парабіатлоні українці у підсумку очолили медальний залік.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Paralympics (@paralympics)

Найбільше медалей виграла паратлетка з ураженням зору, харківʼянка Оксана Шишкова та її гайд Андрій Марченко. В їх активі 3 «золота» та 2 «срібла».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Paralympics (@paralympics)

Збірні росії та білорусі відсторонили від участі в Паралімпіаді-2022. Спочатку Міжнародний паралімпійський комітет дозволив виступ паратлетів з цих країн, але під нейтральним прапором. Але 3 березня російським та білоруським спортсменам заборонили виступати на Паралімпіаді в Пекіні.

Комітет зазначив, що до нього звернулось багато збірних з вимогою виключити білорусів та росіян зі змагань. В іншому випадку ці збірні «не бачили можливою свою участь в цій Паралімпіаді».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis