Українські магазини Zara та H&M можуть відновити роботу до кінця 2022 року

Магазини брендів іспанської компанії Inditex: Zara, Pull & Bear, Bershka, Stradivarius і Massimo Dutti, а також шведської H&M можуть запрацювати у Києві та в містах, поблизу яких не відбувається активних бойових дій, до кінця 2022 року. Про це в ефірі «Українського радіо» розповів голова Української ради торгових центрів Максим Гаврюшин

Він також зазначив, що в Україну повернувся аdidas у липні відновили роботу чотири магазини бренду: у Львові, Житомирі та Ужгороді, і запрацював інтернет-магазин.

За словами Гаврюшина, Inditex та H&M, мають бажання повернутися на український ринок, але «їх гальмує бюрократія». Він також додав, що обидві компанії «цінують безпеку своїх співробітників, а також продовжували виплачувати їм зарплатню».

«Я знаю, що українські офіси дуже наполегливо звертаються до головних офісів з проханнями розпочати роботу. Адже компанії протягом майже шести місяців не мають змоги заробляти. Тому треба відновлювати роботу та надавати можливість працювати людям. Я вважаю, що ще цього року, цього сезону нас чекають цікаві відкриття і компанії, які ще не відкрилися, можуть цього року відновити свою роботу. Спочатку це стосуватиметься Києва та регіонів, де не ведуться активні бойові дії», додав Гаврюшин.

Наразі в Україні пошкоджені 27 торгових центрів. Сума прямих збитків (вартість обладнання, товару, приміщень тощо) складає близько 400 мільйонів доларів, непрямих (втрати від припинення діяльності та інші супутні, які можуть з цього випливати) понад мільярд доларів.

Загалом збитки найбільших ритейлерів України (300 компаній, які володіють близько 30 тисячами магазинів), за оцінкою Українською ради торгових центрів, сягають трьох мільярдів доларів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis