В Україні випустили пазли з ілюстраціями українських художників

Бренд Frisson випустив лімітовану колекцію пазлів в колаборації з вісьмома українськими художниками. В кожен набір входить по 500 фігур, з яких можна скласти одну з робіт обраного художника

В коментарі DTF Magazine засновниця Frisson Ксенія Морозенко розповіла, що ще з моменту запуску бренду в 2020 році «хотілось підтриматилокальних митців, тому команда вирішила знаходити цікавих їм художників та домовлятись про колаборації».

Колекцію представили двома етапами. До першого релізу ввійшли пазли з роботами дуету художників WE BAD, ілюстраторки Марі Кінович, авторів одного з київських муралів Андрій Ковтун та Вікторія Лайм, а також фотографа Олександр Ант.

Дует WE BAD спеціально для колаборації створив нову ілюстрацію JUNGLE, яка показує —джунглі Києва» у вигляді зображень каштанів, розмальованих гаражів, жителів міста та київських балконів. А для спільного з Андрієм Ковтуном та Вікторією Лайм набору пазлів обрали  один з київських муралів їх авторства.

«Тут не просто дівчина і красивий фон зображені. Ця ілюстрація про взаємодію людини із цілим космосом», — описує роботу Ксенія Морозенко.

WE BAD
Андрій Ковтун та Вікторія Лайм
Олександр Ант
Марі Кінович

 Далі колекцію доповнили роботою художника Володимира Манжоса (Waone) — для колаборації він надав свою роботу The Magus, створену ще 10 років тому.

Ось як описують роботу в команді Frisson: «Чаклун — хранитель містичних таємниць, оточений символами, що стосуються астрології, міфів, алхімії, сакральної геометрії та магії. Автор створює вигаданих героїв, які втілюють надлюдські сили та космічну свідомість. Наразі ми бачимо цих героїв серед українського народу. Вони дійсно володіють надлюдськими силами, боронять нашу рідну Україну та впевнені у перемозі».

Володимир Манжос

Серед інших художників, що створили власні принти для пазлів: ілюстраторка Юлія Твєрітіна, яка візуалізувала перший день після перемоги України у війні, а також дизайнер BANDA Євген Величев та художниця Анастасія Шолік.

Юлія Твєрітіна
Євген Величев
Анастасія Шолік

Купити один з восьми наборів можна на сайті.

Надалі команда Frisson планує продовжувати співпрацю з українськими митцями. За словами Ксенії, в наступну колекцію ввійдуть роботи молодих та поки маловідомих художників. Крім того, кожен охочий може подати власний принт для нової колекції — для цього потрібно надіслати заявку за контактами, вказаними на сайті.

В червні київська студія Kultura разом з іншими українськими художниками та дизайнерами анонсували проєкт «Наша Конституція». До Дня Незалежності України команда планує випустити книгу з текстом Конституції України, написаним українцями власноруч, ілюстраціями художників, серед яких Алевтина Кахідзе, Ярослав Солоп, Микита Кравцов, Анна Звягінцева, та дитячими малюнками.

Докладніше про ініціативу ми розповіли в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis