Українські митці запустили акцію з інформування про війну в Україні

Агенція культурного менеджменту Port.agency відновило культурну ініціативу Artists Support Ukraine («Художники підтримують Україну»), яку 2014 року запустили засновниця агенції Катя Тейлор та куратор і артменеджер Володимир Кадигроб. Головна мета проєкту — розповісти про війну, розвʼязану росією проти України, і закликати міжнародну культурну спільноту говорити про неї

Українські митці можуть надсилати малюнки, ілюстрації, постери та відео на адресу [email protected], щоб у подальшому їх опублікували в соціальних мережах Artists Support Ukraine. Також можна запостити роботу у власному Фейсбуці чи Інстаграмі з хештегом #ArtistsSupportUkraine.

Культурні інституції з усього світу теж можуть взяти участь у цій ініціативі, наприклад, організувати виставку з цими малюнками.

За словами засновниці Port.agency Каті Тейлор, «сучасне мистецтво останні сто років є голосом правди і його головна місія бути на горизонті подій і рефлексувати на світ навколо». 

«Мистецтво в нашій ситуації — ще один інструмент для розповсюдження інформації про війну в Україні. Кожен має робити те, що вміє з тим, що нього є зараз під рукою. Думаю, що є дві загальні місії культури під час війни: це зберегти культурну спадщину і продукувати нові сенси, — вважає Катя. — Коли ми почнемо відбудовувати нашу країну після війни саме культура буде об’єднувати людей. Нова українська культура, нові цінності, меми, патерни. Ми звикли думати про культуру як про щось абстрактне, але вона проявляється в дуже простих речах: одязі, музиці, рекламі. На нас чекає культурний ренесанс на базі нашої відновленої ідентичності. І хтось має стояти в авангарді цих неймовірних змін. Культура стане саме тим клеєм, який обʼєднає, і, насправді вже обʼєднує, нашу націю».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Support Ukraine (@artists.support.ukraine)

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Support Ukraine (@artists.support.ukraine)

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis