Українські стрічки відібрали до програми найбільшого міжнародного кінофестивалю короткометражного кіно

На міжнародному фестивалі короткометражних фільмів, який відбудеться у французькому Клермон-Феррані з 27 січня по 4 лютого, покажуть дві підбірки картин українських режисерів. У відборі французьким організаторам допомагала команда Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів

У межах програми War-Life Balance покажуть:

«Українські квір-борці за свободу» — документальна стрічка про досвід квір-людей у час війни.

«Літургія протитанкових перешкод» Дмитра Сухолиткого-Собчука («Памфір»), який розповість про українських скульпторів, які після початку повномасштабної війни почали виготовляти протитанкові перешкоди для ЗСУ. Фільм також братиме участь в основній програмі фестивалю.

«Харків мюзік фест відбувся» В’ячеслава Туряниці — про студента Сергія, який щодня працює волонтером у гуманітарному центрі для тимчасово переміщених осіб в Ужгороді, але відчуває провину за те, що зробив недостатньо для перемоги у війні.

«Театральна» Аліни Панасенко — історія Тимофія, кишенькового злодія, який закохується в чергову по станції Театральна.

«Пелюшковий торт» Анастасії Бабенко — історія двадцятилітніх Лєни й Віті, у яких щойно з’явилася дитина. Їхнє перше командне завдання — розбудити сина для годування. У післяпологовій палаті, як у чистилищі, обидвоє намагаються прийняти зміни у власному житті, а також — одне одного. Пелюшковий торт, ніби абсурдний пам’ятник їхньому батьківству, увінчує кімнату і чекає свого часу.

Також на показах в межах кіноринку представлять український докуфікшн «Поки тут тихо» Олени Подолянко і Новруза Хікмета про стосунки молодої пари на тлі війни та «Перезапис» Кирила Земляного, присвячений історії з життя сім’ї, роз’єднаної сварками.

Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів в Клермон-Феррані — щорічний кінофестиваль та кіноринок короткого метру, який проходить у Франції з 1979 року. Вважається найважливішим кінофорумом та кіноринком короткометражного кіно у світі.

У 2023 на фестивалі представлять 70 програм, до яких увійдуть кількасот фільмів, які познайомлять глядачів з режисерами з 50 країн світу.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis