Uniqlo представив колаборацію з українськими художницями

Бренд Uniqlo об’єднався з берлінською організацією Ukrainian Cultural Community для створення спільної колекції. Вона представлена базовими футболками, лонгслівами та шоперами з малюнками чотирьох українських художниць, які нині живуть в Берліні: Зіни Ісупової, Viki Berg, Ptashka Somari та Анастасії Пасічник

Спільна колекція стала частиною проєкту Uniqlo під назвою UTme. Його суть полягає в можливості самостійно обрати дизайн речі: покупці можуть кастомізувати футболку, лонгслів чи шопер принтом прямо в магазині, а також доповнити її текстом, зображенням чи наліпками.

Придбати кастомні футболки з принтами українських художниць можна у флагманському берлінському магазині Uniqlo на Tauentzienstraße 7b/c.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений UCC Berlin (@ucc_berlin)

Разом з цим німецький офіс оголосив, що зробив благодійний внесок у розмірі 5000 євро на підтримку Ukrainian Cultural Community.

Про мисткинь та їхні роботи

Зіна Ісупова — київська художниця, яка живе в Берліні з 2022 року. Вона спеціалізується на створенні кольорових паперових колажів, які «фіксують прості, повсякденні предмети, зменшені до свого мінімуму».

«Деякі об’єкти привертають мою увагу, тому що вони здаються неймовірно простими. Я виділяю їх із навколишнього середовища та викладаю на папір. Це формує портрети цих об’єктів, які підкреслюють їхню приховану красу. Я висвітлюю їхню простоту, одночасно відкриваючи їхню складність», — розповідає Зіна.

Viki Berg — художниця з Харкова, яка наразі живе і працює в Берліні. Вона створює тафтингові килими, щоб «поєднати реальність з культурною історією своєї країни».

«Для мене тафтинг — це спосіб переосмислення моєї ідентичності через звернення до давньої техніки ткацтва, як це робили мої предки жіночої статі протягом століть, але в нових, сучасних формах».

Ptashka Somari — вулична художниця, яка переїхала з України до Берліна у 2022 році. Мисткиця створює малюнки на стінах, фресках та полотнах на основі постграфіті та ретрофутуризму. В основі її творів — вигадані самою художницею персонажі.

Для колаборації з Uniqlo Ptashka Somari обрала малюнк з берлінських муралів, створених нею раніше. Один з них знаходиться на стіні простору RAW у районі Фрідріхсхайн, інший — на стіні Hotel Berlin у районі Тіргартен, ще одне графіті намальовані на колишній шпигунській станції Teufelsberg, а останнє — у житловому комплексі в районі Райнікендорф.

Анастасія Пасінчик — художниця та засновниця Ukrainian Cultural Community. Проєкт займається підтримкою українських митців в Берліні, які вимушено переїхали через початок повномасштабної війни росії проти України. Команда займається пошуками житла та студій, а також організовує культурні проєкти, виставки, концерти та лекції, щоб «розвивати мультикультурну співпрацю».

Для колаборації з UTme Анастасія створила два нові принти.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Uniqlo тимчасово призупинила роботу своїх магазинів у росії. За інформацією Forbes, до березня 2022 року під брендом Uniqlo у рф працювало 50 магазинів бренду, на кінець січня 2023 року їх залишилося 27 — усі вони були закриті.

За підсумками 2022 року на російському ринку Uniqlo отримав понад 140 мільйонів доларів збитків.

Навесні 2023 року бренд вирішив закрити усі магазини мережі в росії.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis