В МОТ покажуть анімацію двох дніпровських режисерів — Микити Лиськова та Стаса Сантімова

21 червня у МОТ проведуть показ авторської анімації  за участі режисерів з Дніпра Микити Лиськова («Кохання», Putler Kaput) та Стаса Сантімова («Сурогат», авторська GIF-анімація)

Про що подія

Дніпро сьогодні проявляється у музиці, сучасному мистецтві, але передусім в анімації, яка показує, як місто змінювалося, проходило декомунізацію та осучаснювалося. Сьогодні музика світлофорів асоціюється з мультфільмами Микити Лиськова, а кримінальна хроніка міста — з боді-горором Стаса Сантімова. Тому в МОТ покажуть добірку авторської анімацїі обох режисерів з їхнім представленням та обговоренням. 

Про режисерів

Стас Сантімов починав працювати у розробці дизайну для мобільних додатків, а потім — художником в ігровій індустрії. Оскільки у його відділі не було того, хто знався на анімації, він вивчив її сам. Зараз Стас найчастіше займається GIF-анімацією, приклади якої завантажує на свій канал у Vimeo. Його надихають ситуації кримінальної хроніки Дніпра, за якою він час від часу стежить. 

Сантімов створює свої фільми сам у Photoshop без стороннього фінансування, якщо це не комерційні замовлення. У 2020 році за стрічку «Сурогат» він отримав приз глядацьких симпатій Українського конкурсу KISFF та спеціальну відзнаку журі Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтв LINOLEUM «За силу атмосфери та майстерності, а також свіжий погляд на жанр горору, що здивує глядача».

Микита Лиськов займається анімацією 15 років, показуючи реальність рідного Дніпра абсурдною, хаотичною та абстрактною. Його фільмам часто бракує цілісності, але в такий спосіб він намагається утримати увагу глядача, не зупиняючись на одному сюжеті. Крім створення анімаційних фільмів, Лиськов також веде телеграм-канал про авторську анімацію, збираючи актуальні новини та пояснюючи контекст роботи. 

Режисер взяв участь у десятках фестивалів у Китаї, Франції та Німеччині. Одну з його останніх робіт «Кохання» відібрали до кінофестивалю в Ансі, який ще називають «анімаційними Каннами».

Як потрапити на подію в MOT

Початок запланований на 20:15. Вхід на подію можливий лише за попередньо придбаними квитками на сайті Concert.ua.

На цьому показі діє обмеження за віком — вхід лише для повнолітніх.

Ціна квитка — 150 грн. Всі кошти з продажу квитків йдуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії (докладніше тут).

Кількість місць обмежена.

Особливості відвідування

1. Під час цієї події виставка не працюватиме. Відвідати експозицію можна у будні з 13:00 до 20:00 та у вихідні з 11:00 до 20:00.

2. У разі повітряної тривоги у Києві подія припиняється, а відвідувачі зобов’язані залишити простір МОТ. Якщо протягом 15 хвилин ми отримаємо сигнал про відбій, івент продовжиться. У разі остаточного скасування організатори розглянуть можливість повторного проведення.

3. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити до виставкової зали кінопоказу, а у разі необхідності — скористатися спеціально облаштованою вбиральнею.

4. Більше про особливості відвідування — на сайті квиткового оператора.

Що таке MOT?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій із 27 контейнерів-модулів, до 14 травня відбуватиметься виставка за участі 25 художників із 10 країн та серія спеціальних подій.

У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.

don’t Take Fake представляє MOT. Слідкуйте за проєктом у нашій спецтемі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis