Фото з виставки The Collectyv/ Колектив в НАМУ

В НАМУ відбудеться благодійна виставка 16 незалежних українських митців

2 березня в Національному художньому музеї України стартує виставка-аукціон «The Collectyv / Колектив», на якій представлять роботи 16 українських сучасних митців. Експозиція працюватиме в НАМУ до 30 березня, після чого роботи виставлять на аукціон — половину вторгованих з нього коштів направлять на підтримку програми «Спільнота» від благодійного фонду Ridni

Про виставку

Організатори виставки пояснюють, що «The Collectyv / Колектив» — це «ідейний проєкт українського сучасного мистецтва, метою якого є висвітлення незалежних митців і допомога благодійним організаціям». Виставка в НАМУ стане першою подією у межах проєкту. 

Для експозиції обрали роботи митців, які «звертаються до традицій експресивної абстракції та неопримітивізму», а також графіті-артистів: Ірини Максимової, Івана Грабка, Діани Рубан, Олексія Кондакова, Даніка Манжоса, Артема Прута, KINDERSEELE, Олександра Крижановського, Наталії Брічук, Дмитра Козинця, Сергія Греха, Дзвіні Подляшецької, Артура Музо, Вови Кено, Лери Деркач та Алекси Агієнко.

«Ми обрали такі твори для нашої першої виставки, бо наїв спрощує часто занадто складний момент первісного контакту з мистецтвом для юних (і не тільки) глядачів, і в змозі пояснити складні життєві концепти зрозумілою візуальною мовою, — говорить Роман Свірідов, куратор виставки та засновник платформи Abstract Mag. — До того ж важкі емоції, з якими зараз стикається кожен без винятку український митець, мають цікаву маніфестацію у часто яскравих і химерних образах». 

За словами організаторів, назвою The Collectyv вони хотіли «вшанувати спілки українських митців минулого, які переслідувалися радянською та царською владою, та творити під нею мистецтво заради нашого кращого майбутнього». 

Відвідати експозицію можна з 2 по 30 березня, щопʼятниці та щосуботи з 12:00 до 18:00. 

Про аукціон

20 березня роботи, які візьмуть участь в аукціоні, виставлять на Artsy. Сам онлайн-аукціон відбудеться на платформі 2-3 квітня. 

50% коштів, які вдасться виручити з продажу робіт, організатори перерахують до фонду Ridni, а точніше на підтримку їхнього проєкту «Спільнота».

«Спільнота» — це серія лекцій та майстер-класів для дітей та підлітків, присвячених професійній орієнтації. За допомогою освітніх заходів команда Ridni хоче допомогти дітям у соціалізації, інтеграції та професійній підготовці.

Мета «Спільноти» — забезпечити комплексну освітню підтримку дітей та підлітків зі вразливих категорій: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які постраждали від війни. Проєкт реалізовуватиметься протягом літньо-осіннього сезону 2024 року. 

28 лютого в київському артцентрі «Я Галерея» відкрилась виставка українського графіті-художника Rubae, яка стала для нього першою за 22 роки персональною виставкою.

«Деструктивізм» зафіксує перехід художника від стін вулиць та вантажних вагонів до галерейного простору. Як розповів нам Rubae, частиною експозиції стали, зокрема, чотири дерев’яні інсталяції, сім мозаїк, п’ять полотен та інтерактивні об’єкти, натхненні залізничними депо. 

Докладніше про виставку — в нашому матеріалі.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis