В США на Met Gala нагадали про українську дизайнерку Валентину Саніну-Шлее

Міжнародний редактор Vogue, журналіст та один з ведучих балу Інституту костюму Хеміш Боулз присвятив Україні промову під час прямої трансляції Met Gala. Він згадав про українку Валентину Саніну-Шлее, яка стала однією з основоположниць американської моди 20 століття 

«Війна в Україні змусила багатьох покинути свої домівки. Ми згадуємо внесок мільйонів емігрантів та біженців в американську культуру та історію американської моди. В 1917 році дизайнер Валентина, яка народилася в Україні, приїхала до Нью-Йорка. Вона зарекомендувала себе як елітний кутюр’є, одягаючи та прославляючи наймодніших та найвідоміших жінок 20 століття. Одна з її суконь представлена на виставці Інституту костюма в Метрополітен-музеї, присвяченій американській моді, що відкрилась минулого року, — розповів Боулз. — Цієї ночі наші серця з людьми України, жертвами війни та біженцями по всьому світу».

Хеміш додав, що Conde Nast — материнська компанія видання Vogue, вже зробила пожертву в комітет Червоного Хреста та закликав всіх, хто має можливість, зробити те саме.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений 📍BESPOKE / TAILORING / REPAIR (@victoriani_atelier)

Валентина Саніна-Шлее народилась у 1899 році у Києві. У 1917 році вона разом з чоловіком Георгієм Шлее, тікаючи від подій революції, емігрувала з України. В 1923 році подружжя осіло в США, де Валентина і заснувала власний бренд Valentina.

Перший магазин бренду Саніна-Шлее відкрила у 1928 році на Медісон-авеню, а серед клієнток дизайнерки були найвідоміші акторки 1930-1950-х років: Кетрін Хепберн, Полетт Годар та Клодетт Кольбер. Найбільшою «фанаткою» Valentina вважали Грету Гарбо.

Саме Валентина запровадила в американську моду туфлі на низьких підборах та сіточки для волосся. Вона припинила дизайнерську кар’єру у 1954 році. Після смерті дизайнерки у 1989 році речі її бренду розпродали на аукціонах.

Напередодні Met Gala перша леді США Джилл Байден відкрила виставку Інституту костюму Метрополітен-музею посланням на знак солідарності з Україною. На сцену вона вийшла у чорній сукні Tom Ford з квітами у жовто-блакитних кольорах.

Під час промови Джилл розповіла про те, як мода стала «одним зі способів спілкування».

«Кілька місяців тому, коли президент [Джо Байден] готувався до звернення Про становище країни, мій розум був далеко. Як і чимала частина американців, я була приголомшена новинами про Україну, про бомбардування і батьків, які плакали над понівеченими тілами своїх дітей на вулицях. Коли наближався час того виступу, я знала, що медіа обов’язково напишуть, у що я була вдягнена. Тож я замовила аплікацію із соняшника — квітки України, символу надії та солідарності — і пришила одну на манжет сукні. Вона була невелика, але сяяла на тлі глибокого синього кольору мого рукава. Того вечора, сидячи поруч з українським послом, я знала, що посилаю своє повідомлення без слів».

Наприкінці тижня Джилл Байден планує візит до Румунії та Словаччини, щоб відвідати американських військових і провести День матері з українськими біженцями, що вимушено покинули країну через війну.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis