«Вавилонська бібліотека» готує до друку сім книжок сучасної класики

Івано-франківське інді-видавництво «Вавилонська бібліотека», яке спеціалізується на виданні книг «високої полиці», а також класичних творів, що ніколи не видавалися українською, готує до друку ссім нових книжок. Перша «Восьмигранник» аргентинського письменника Хуліо Кортасара, вийде в липні. Розповідаємо про неї та інші книжки докладніше

Засновник «Вавилонської бібліотеки» Роман Малиновський розповів DTF Magazine, що перший анонс нових видань мав вийти 27 лютого і «весь час поміж березнем і червнем команда видавництва відкладала розповіді про книжки над якими працює».

Протягом цього часу вони продовжували комунікувати з іноземними партнерами та авторами, й завдяки цій роботі, наприклад, американський письменник Мітч Каллін та британський письменник, лауреат Букерівської премії, ДіБіСі П’єр написали публічні листи підтримки Україні. 

Також «Вавилонська бібліотека» продовжувала роботу над новими виданнями й анонсували вихід книжок «щойно відчули, що настав час». Малиновський зазначає, що тиждень анонсів допоміг команді видавництва зрозуміти, що, пропри війну, читачі чекають на книжки. Тому вони збираються видавати нові книжки доки матимуть можливість.

«Через перекладну літературу тримається наш зв’язок із рештою світу. Коли українські видавці перекладають Кортасара, Вулфа чи Воннеґута українською — вони стають частиною нашого культурного простору. А ми в такий спосіб стаємо частиною світового культурного діалогу: після появи перекладу ми отримуємо можливість вступити в діалог із всіма іншим людьми у світі, які прочитали цього письменник. Так ми стаємо частиною світового діалогу. Поява цих книжок українською — це інтеграція кожного з нас у світ», — підсумовує Малиновський. 

Хуліо Кортасар, «Восьмигранник» та «Бестіарій»

«Бестіарій» — вісім майстерних, стилістично витончених історій запросять вас у світ, де звичайне перетинається із ірреальним, побутове — із небуденним. Дім скорботної родини стане місцем загадкового вторгнення. А в іншому будинку — ціла родина ділитиме кімнати з тигром. Колективний головний біль у жителів околиці межуватиме з мареннями, в яких з’являються невідомі істоти. Дівочий щоденник стане мостом між Буенос-Айресом та Будапештом. 

Книга має вийти у вересні.

«Восьмигранник» також містить вісім історій, кожна — суміш соціального й політичного в поєднанні з темами, до яких постійно повертається Кортасар: кохання, сон, пристрасть, смерть, межа між повсякденним та ірреальним. У цих оповіданнях Кортасар надзвичайно вправно створює настрій та атмосферу — ґраппа, спека, свято, музика, мілонґа (латиноамериканський танець, схожий на танго), які ви відчуєте так, ніби дихаєте, п’єте і танцюєте разом із героями.

Якщо читати оповідання збірки одне за одним, складеться монолітна, цілісна і об’ємна фігура — єдина оповідь, де в одній історії відгукуватиметься інша. Адже вони виступають сторонами цілісної фігури, спільно становлячи її зміст: так герой, який оповідає про свою власну смерть в «Ліліана плаче», має свій протилежний бік в оповіданні «Фази Северо». Кожен сюжет у цій книжці знаходить альтернативні продовження та відлуння.

«Восьмигранник» вже можна передзамовити.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Вавилонська бібліотека (@babylon.lib)

Курт Воннеґут, «Божої вам ласки, містере Роузвотер, або перли перед свиньми» та «Сирени Титана»

Гумористичний роман «Божої вам ласки, містере Роузвотер, або перли перед свиньми» розповідає про витівки мультимільйонера Еліота Роузвотера, який готується провести несподіваний експеримент — роздати всі свої гроші випадковим людям.

У руках Воннеґута, який має особливий дар до солодко-меланхолійної іронії, сюжет набуває несподіваних поворотів. Саме у цьому тексті вперше з’являється постійний і улюблений Воннеґутовий персонаж — письменник-фантаст Кілґорт Траут.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Вавилонська бібліотека (@babylon.lib)

«Сирени Титана» розповідають про американського аристократа на імʼя Уінстон Найл Рамфорд, який на власному космічному кораблі та собакою Казаком занурюються у «хроно-синкластичний інфундібулум», унаслідок чого їх розмиває у просторі й часі. Тепер вони постійно переміщуються між Землею, Марсом та Меркурієм, матеріалізуючись на кожній з планет на кілька хвилин. Але при цьому обидва постійно перебувають на супутникові Сатурна — Титані.

Одного разу Рамфорд під час матеріалізації на Землі, кожну з яких вважають подією планетарного масштабу, запрошує до себе молодого хлопця Малахію Константа, щоб повідомити йому, що він має одружитися з його дружиною Беатріс Рамфорд на Марсі. Ці двоє зроблять все можливе, щоб цього не сталося. 

Жузе Сарамаґу, «Двійник»

Герой «Двійника» Тертуліано Максимо Афонсо вчитель історії, середніх років, розлучений. Якось за порадою колеги він бере в прокаті відеокасету з комедією «Наполегливий мисливець підстрелить дичину» і неочікувано для себе виявляє, що виконавець однієї з епізодичних ролей, навіть не згаданий у титрах, схожий на нього як дві краплі води. Пошук цієї людини стає для Тертуліано справжньою подорожжю в саме серце метафізичної темряви.

Книга вийде у листопаді.

ДіБіСі П’єр, «Тим часом у Дофаміновому місті»

Роман про світ підкорений новим тенденціям та трендам, новій моралі, що виникли у часи життя в онлайні. 21 століття приходить в будинок батька-одинака Лонні — його маленька донька Шелбі-Енн, хоче отримати перший смартфон, вона, як і всі діти, хоче бути онлайн.

Зі смартфоном в їхню сім’ю вривається нова реальність, що приносить щоденні карколомні зміни. Лонні відчуває, що втрачає доньку, і що єдиний порятунок — піти за нею у мережу, щоб звільнити. «Тим часом у Дофаміновому місті» — історія батька, доньки й диявольського девайса, іскрометна сатира з ефектом снігової лавини. 

Книга вийде у грудні.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Вавилонська бібліотека (@babylon.lib)

Томас Вулф, «Додому нема вороття»

Виданий посмертно останній та найбільш зрілий роман Томаса Вулфа. Головний герой книги — Джордж Веббер, молодий письменник, що не зумів знайти собі місця під час економічної кризи 1930-х років. Він покидає своє рідне провінційне містечко, аби здобути літературну славу у Нью-Йорку, а далі — Лондоні та Берліні, де вже звучать тривожні гасла майбутньої війни.

Вулф відтворив у романі реальну Америку, населену реальними людьми країну часів Великої депресії, перед загрозою фашизму, що наростає. 

Книга вийде у січні 2023 року.

З засновником «Вавилонської бібліотеки» Романом Малиновським ми поговорили в одному з епізодів спільного подкасту DTF Magazine й Visa «Міста і люди». Випуск можна послухати на Soundcloud та Apple Podcasts.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis