«Він справляє враження хижака і маніпулятора»: За що донька Елвіса Преслі розкритикувала новий байопік Софії Копполи

Ще до смерті в січні 2023 року, Ліза Марі Преслі, співачка та донька Елвіса Преслі, прочитала сценарій «Прісцилли» Софії Копполи та розкритикувала майбутню стрічку за неналежне зображення її батька. В електронних листах Лізи Марі, доступ до яких ексклюзивно отримало видання Variety, співачка просила Копполу «переглянути бачення персонажа, щоб позбавити його родину публічної ганьби» 

«Він [Елвіс] справляє тут враження хижака і маніпулятора. Як донька, я не побачила в цьому персонажі свого батька. Я прочитала [сценарій] і не побачила в ньому відображення того, як моя мама сприймала батька. Натомість я побачила в цьому ваш разюче мстивий і зневажливий погляд. І я не розумію чому?», — написала Ліза Марі Преслі у вересні 2022 року, звертаючись до Софії Копполи.

За словами Преслі, прохання переписати сценарій та уникнути подібного зображення Елвіса викликане бажанням «утриматися від додаткового напруження в її стосунках з матір’ю, Прісциллою Преслі», які підтримувала знімання стрічки, а також «не привертати зайву увагу до живих онуків Елвіса Преслі, які досі переживають через втрату Бенджаміна Кіо, сина Лізи Марі Преслі, який скоїв суїцид 2020 року».

В електронних листах Ліза Марі також додала, що публічно виступить проти фільму та своєї матері, виконавчої продюсерки стрічки, якщо її прохання проігнорують.

Посилаючись на джерело, близьке до команди фільму, Variety пише, що Ліза Марі Преслі ймовірно бачила ранній варіант сценарію, який до початку знімання в жовтні 2022 року «урізали приблизно на 10 сторінок». Інсайдер додав, що фільм базувався виключно на мемуарах Прісцилли Преслі «Елвіс і я», а Коппола також намагалась «пом’якшити» деякі елементи книги, «які могли б шокувати сучасну аудиторію».

«Мета Софії Копполи полягала в тому, щоб розповісти історію кохання, а головною темою фільму були спроби Прісцилли адаптуватися до життя зі світовою суперзіркою», — пише Variety, цитуючи слова джерела.

Сама Коппола у відповідь на електронні листи Лізи Марі Преслі написала:

«Сподіваюся, що коли ви побачите фінальну версію фільму, ви сприймете його по-іншому і зрозумієте, що я віддаю шану вашій матері та представляю вашого батька з чуйністю увагою до всіх деталей».

Ліза Марі Преслі померла в січні 2023 року. Причиною стала зупинка серця, викликана ускладненнями після операції зі зменшення шлунка, яку співачка перенесла кілька років тому.

В основі байопіку «Прісцилла» лежать мемуари Прісцилли Преслі «Елвіс і я» 1985 року. Книга розповідає про її життя та стосунки з «королем рок-н-ролу» Елвісом Преслі.

«Прісцилла — юна донька американського військового, який несе службу в Німеччині. Дівчина сумує за безтурботним підлітковим життям в Америці і без вагань приймає від незнайомця запрошення на вечірку. Там вона зустрічає Елвіса Преслі – і починається сповнена пригод і небезпек історія їхнього кохання, шлюбу та скандального розлучення», — йдеться в синопсисі фільму.

Головні ролі в фільмі зіграли Кейлі Спені («Тихоокеанський рубіж: Повстання») та Джейкоб Елорді («Ейфорія»). Сценаристом стрічки також виступила Софія Коппола.

Прем’єра фільму відбулася на Венеційському кінофестивалі у вересні 2023 року, а українська прем’єра — в жовтні на Київському тижні критики.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis