У Малайзії вимикатимуть електрику на концертах, що суперечать анти-ЛГБТК+ політиці держави

Міністерство зв’язку Малайзії зобов’язало організаторів концертів вимикати електрику на локації, якщо під час виступу стається «небажаний інцидент», пов’язаний з анти-ЛГБТК+ політикою держави, пише The Guardian

Таке рішення прийняли після концерту гурту 1975 на фестивалі Good Vibes у липні 2023 року. Під час виступу соліст Метті Гілі розкритикував гомофобні закони Малайзії, після чого поцілував бас-гітариста гурту. Через 30 хвилин виступ зупинили, а артистів попросили піти зі сцени. 

Наступного дня за наказом Міністерства зв’язку фестиваль скасували.

«Ми сподіваємося, що завдяки більш суворим рекомендаціям іноземні артисти усвідомленіше ставитимуться до місцевої культури», — прокоментувала нововведення заступниця міністра зв’язку та цифрових технологій Тео Ні Чінг.

Організатори Good Vibes вже працюють над впровадженням системи. На їхню думку, нові правила не відвернуть іноземних артистів від Малайзії:

«Усі іноземні артисти виступали в країні з розумінням того, що вони мають дотримуватися місцевих правил. Після інциденту [з Гілі] артисти ще більше усвідомлюють це».

Future Sounds Asia — організатори фестивалю, заявили, що дії артистів «заплямували репутацію фестивалю та навмисно порушили угоду між організацією та гуртом». Вони також подали позов проти 1975 з метою визнання провини та відшкодування артистами збитків.

Ані гурт, ані Метті Гілі не коментували ситуацію.

Одностатеві зв’язки в Малайзії є незаконними. Представників ЛГБТК+ спільноти переслідують та карають, у тому числі шляхом побиття різками.

Нещодавно ми писали про прийняття одного з найсуворіших у світі законів проти ЛГБТК+  спільноти — в Уганді. У деяких випадках законопроєкт передбачає довічне ув’язнення та смертну кару для представників ЛГБТК+, а друзі та родичі «будуть зобов’язані повідомляти владі про осіб, які перебувають в одностатевих стосунках».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis