Вперше відкритий гей став президентом країни в ЄС

Латвія обрала нового главу держави — політика та колишнього міністра закордонних справ Едгарса Рінкевичса. Він став першим відкритим геєм на посаді президента серед країн Європейського Союзу, пише Bloomberg

Восени 2014 році Рінкевичс здійснив камінг-аут та став першим високопосадовцем у Латвії, який відкрито розповів про свою гомосексуальність.

«Наша країна повинна створити правову базу для всіх видів партнерства. Я буду за це боротися і, я знаю, що зараз підніметься галас, але я гордий бути геєм», — написав Едгарс у Твіттері.

За інформацію Bloomberg, Балтійський регіон відстає від інших частин Європи у просуванні прав ЛГБТК+. У латвійському парламенті законопроєкт про схвалення громадянських союзів став на паузу, попри рішення Конституційного суду, яке надає права одностатевим парам.

Тим часом у сусідній Естонії влада планує найближчим часом схвалити легалізацію одностатевих шлюбів. В такому випадку вона стане першою колишньою радянською республікою, яка прийме подібний закон.

До Едгарса Рінчевичса в ЄС було кілька премʼєр-міністрів, які були відкритими геями, включно з Лео Варадкаром з Ірландії та Ксавʼєром Беттелем з Люксембургу.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis