В Уганді прийняли один з найсуворіших законів проти ЛГБТК+ у світі

Президент Уганди Йовері Мусевені підписав законопроєкт «про боротьбу з гомосексуалізмом» (Anti-Homosexuality Bill), пише BBC. У деяких випадках законопроєкт передбачає довічне ув’язнення та смертну кару для представників ЛГБТК+ 

Одностатеві зв’язки в Уганді вважаються незаконними вже давно, проте новий законопроєкт передбачає кримінальну відповідальність для представників спільноти ЛГБТК+. 

Прийнятий місцевим парламентом в березні законопроєкт запроваджує довічне ув’язнення за гомосексуальність, «вербування, просування та фінансування» одностатевих стосунків. Згідно з документом, смертна кара передбачена при «обтяжувальних обставинах», серед яких інтимні контакти без згоди, з людьми молодше 18 років та з людьми, «зараженими хворобою, що триває все життя», наприклад, ВІЛ.

Крім того, за умовами законопроєкту, друзі, родичі чи інші члени спільноти «будуть зобов’язані повідомляти владі про осіб, які перебувають в одностатевих стосунках».

В березні «за» законопроєкт проголосували 389 депутати парламенту, проти — лише двоє.

На підписання закону Йовері Мусевені вже відреагували міжнародні організації із захисту здоров’я. У спільній заяві Pepfar (Надзвичайний план президента США щодо допомоги хворим на СНІД), UNAIDS (Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІД) та Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією заявили, що «вони глибоко стурбовані «негативним впливом законопроєкту на боротьбу з ВІЛ».

За їхніми словами, закон, що має вступити в дію найближчим часом, ставить під загрозу можливість представників ЛГБТК+ спільноти своєчасно діагностувати, займатися профілактикою чи лікуванням ВІЛ. За інформацією BBС, до 2021 року 89% жителів Уганди знали про свій позитивний ВІЛ-статус, а понад 92% отримували антиретровірусну терапію.

«Прогрес Уганди у боротьбі з ВІЛ зараз знаходиться під серйозною загрозою, — цитують заяву в BBC. — Стигматизація та дискримінація, пов’язані з прийняттям закону, вже призвели до обмеженого доступу людей до послуг з профілактики та лікування хвороби».

До 2014 року в Уганді вже діяв подібний закон, який передбачав довічне ув’язнення за гомосексуальність. В серпні 2014, після широкої міжнародної критики, Конституційний суд анулював його. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis