Syndicate та Mikki Fingaz об’єднались. Раніше бренд звинуватили у використанні торгової марки митця

Київський бренд Syndicate випустив новий дроп кепок. В основу принта в передній частині ліг альтернативний логотип Києва, створений Mikki Fingaz, — українським репером та засновником бренду ISSL KYЇV. На початку травня логотип став причиною конфлікту між Mikki Fingaz та Syndicate — артист звинуватив бренд у незаконному використанні його зареєстрованої торгової марки 

Про новий дроп

Syndicate випустив базові кепки в п’яти колорвеях: чорно-білому, блакитному, чорно-червоному, рожево-жовтому та біло-червоному. На передню частину кепок нанесли логотип «Київ» авторства Mikki Fingaz — за його словами, він розробив дизайн ще у 2018 році.

Крім того, з червня на всі речі з травневого благодійного дропу Syndicate нанесуть логотипи обох брендів: ISSL KYЇV та власного.

Так команда бренду урегулювала конфлікт, який виник навколо дизайну їхніх речей в травні. Крім того, Syndicate розповіли, що перерахували Mikki Fingaz 125 тисяч гривень як компенсацію, яку він надалі «за власним бажанням може спрямувати на забезпечення потреб захисників та медиків».

«У часи, коли у країни є спільний ворог, останнє, що хочеться робити — це сваритися між собою. Адже перемога дається тому, хто має небайдужість, сміливість та єдиність. Ми віримо, що кожен митець має право на самовираження та визнання. На цьому ми і стоїмо. Нам прикро, що ми познайомились із творчістю Олександра за таких обставин і не провели достатній ресьорч, аби дізнатися про нього раніше, — пояснили в Syndicate. — Ми вчимось на своїх помилках і не боїмося їх визнавати. Тому обіцяємо робити все, аби таких прикростей не ставалося в майбутньому».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений SYNDICATE KYIV (@sndct_kyiv)

Про конфлікт навколо дропу Syndicate

5 травня бренд Syndicate випустив благодійну колаборацію з третьою окремою штурмовою бригадою (3 ОШБр). Всі виручені з продажу речей кошти перерахують до фонду Support AZOV. Після анонсу навколо дропу виникла хвиля критики у неправомірному використанні принта, розміщеного на речах, — причиною став принт-лого «Київ», зареєстрований Mikki Fingaz.

До спільної з 3 ОШБр колекції увійшли базові футболки, худі та кепки. Передню частину речей прикрасили логотипом — поєднанням знаку «Ідеї Нації» (монограмне об’єднання літер І та N) — та символу Києва, а задню — написом «Київ», створеним арт-дуетом SOC.I.A.

Після заяви Mikki Fingaz щодо використання його дизайну, артист розповів, що розробив ідею логотипа ще у 2018 році, а вперше представив його в жовтні 2019 на маркеті «Кураж Базар». Він додав, що зв’язався зі своїм патентним повіреним, який реєстрував його торгову марку «Київ», та юристом, уточнив, чи є використання логотипа порушенням зі сторони Syndicate та отримав ствердну відповідь.

Через два дні після заяви Mikky Fingaz, Syndicate опублікували пост з поясненням ситуації. Вони розповіли, що «створюючи благодійний дроп надихались культурою київських вулиць та їх митцями» та «не мали наміру красти ідеї», а до моменту скандалу нічого не знали про роботу Mikki Fingaz.

Докладніше про ситуацію ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis