Вийшов тизер японського фільму про Ґодзіллу — першого за сім років

Японська студія Toho, яка створила перший фільм про Ґодзіллу, випустила тизер до нового епіку Godzilla: Minus One. Це вже 30 стрічка в японській серії й 35, якщо рахувати разом з американськими блокбастерами

Сюжет та акторів поки не розголошують, але з тизеру зрозуміло, що кайдзю (у перекладі з японської «страшний звір») буде руйнувати Токіо у післявоєнну еру. Стрічка вийде у японський прокат 3 листопада, а у США — 1 грудня. Поки невідомо, чи вона з’явиться в українському прокаті. 

Ґодзілла відкрила двері для інших фільмів про кайдзю і з того часу досі залишається однією з найпопулярніших фігур у кіно. Попри те, що монстр відомий своїми величезними розмірами та силою, класичним персонажем Ґодзіллу зробила тема екології та джентрифікації у післявоєнний період в історії Японії. У цих фільмах розглядають негативні наслідки технологій, які приводять до руйнувань, якщо до них не ставитися із пересторогою. Також автори стрічок про кайдзю досліджують тему, хто є справжнім монстром в історії — чи це сама доісторична істота, чи люди, відповідальні за її пробудження.

Кіносеріал про японського монстра розпочалася з фільму «Ґодзілла» Ішіро Хонди 1954 року. Відтоді гігантська ящірка боролася з монстрами Мотра, Мехагодзілла та Кінг-Конгом. Останній японський фільм «Ґодзілла: переродження» (Shin Godzilla, 2016) з бюджетом у 15 мільйонів доларів зібрав майже 78 мільйонів у світі. 

Студія Legendary Pictures теж запустила свій всесвіт фільмів по Ґодзіллі «MonsterVerse» й у 2024 році випустить стрічку «Ґодзілла і Конг: Нова імперія» — пряме продовження «Ґодзілли проти Конга». У ньому зіграють Ден Стівенс («Легіон»), Ребекка Голл («Воскресіння») та Браян Тайрі Генрі («Атланта»).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis