Італійський вуличний художник створив мурал в окупованому Маріуполі

Італійський вуличний художник з Неаполя Йоріт Чіро Черулло, який малює під псевдонімом Jorit, створив мурал в окупованому росією Маріуполі. Це зображення дівчинки на одній зі пошкоджених російськими обстрілами багатоповерхівок 

За словами Jorit, на території окупованих Луганської та Донецької областей «нема кого визволяти, а все, що там відбувається протилежне тому, що розповідають по телевізору». На його думку, «опір, який треба було підтримати — опір народу Донбасу, який 8 років бореться за звільнення від режиму Києва, у якому вже не лишилося нічого демократичного».

«Вони брехали нам про В’єтнам, вони брехали нам про Афганістан, вони брехали нам про Ірак, вони брехали нам про Балкани, вони брехали нам про Лівію та Сирію. І тепер я маю докази: про Донбас нам також брешуть. Етика тут ні до чого, остерігайтеся тих, хто хоче нас повчати, їхні руки в крові», — написав Jorit.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Jorit (@jorit)

Також він зазначив, що наразі перебуває у Маріуполі, та пообіцяв більше інформації про свою поїздку згодом.

Про мурал Jorit у своїх соціальних мережах написав український вуличний художник Віталій Грех, відомий під псевдонімом Dilkone.

«Я вже колись писав пости й підіймав тему про муралістів які поїхали в московію малювати мурали в вересні 2022. Там були аргентинці, індонезієць, іспанець і два італійці. Я тоді особисто писав кожному. З простим питанням, що вони роблять в росії під час повномасштабної війни. У більшості мене позаблоковували. Іспанець сказав щось типу “це не його війна, він малює для друзів, вони не терористи”. Мені як українцю, художнику який теж працює з муралами, було неприємно на це дивитись», — зазначив Грех у своєму Інстаграмі.

Грех також писав і Jorit щодо участі в московському фестивалі вуличного мистецтва, але не отримав відповіді.

«Я написав йому речення на кілька слів — What are you doing in Russia now. Ніякої відповіді, ігнор і бан», — розповів Грех DTF Magazine.

У березні 2022 року, коли російська армія тримала Маріуполь в блокаді, Jorit створив у Неаполі мурал з зображенням російського письменника Фьодором Достоєвським та написом: «Світ врятує краса».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Jorit (@jorit)

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis