«Я і Фелікс» Ірини Цілик вийшов в український прокат. Режисерка їде в тур містами

11 квітня в українських кінотеатрах стартували покази драматичної стрічки «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик («Земля блакитна, ніби апельсин»). На честь початку прокату Ірина відправилася у 10-денний тур містами України, в кожному з яких проведе спеціальний показ із сесіями Q&A

Розклад спеціальних показів

11 квітня (18:00) — Миколаїв, кінотеатр «Батьківщина»
12 квітня (16:00) — Запоріжжя, «Байда кіно»
13 квітня (16:00) — Дніпро, «Мультиплекс ДАФІ»
14 квітня (16:00) — Харків, «Мультиплекс Nikolsky»
15 квітня (19:30) — Київ, «Жовтень»
16 квітня (18:00) — Луцьк, «Мультиплекс Промінь»
17 квітня (18:00) — Львів, «Мультиплекс Spartak»
17 квітня (19:30) — Львів, «Планета Кіно» (Forum)
18 квітня (15:40) та 18:00 — Івано-Франківськ, «Космос» (квитки тут та тут)
19 квітня (16:00) — Житомир, кінотеатр ім. Франка
20 квітня (16:00) — Київ, «Планета Кіно» (River Mall)

Про «Я і Фелікс»

Стрічка заснована на романі «Хто ти такий?» Артема Чеха, письменника, військового та чоловіка Ірини Цілик. Він розповідає історію дорослішання хлопця Тимофія у 90-х, про його сім’ю, друзів, перше кохання, і стосунки з колишнім контррозвідником та солдатом ГРУ Феліксом, який служив під час війни в Афганістані.

Роль Фелікса, колишнього контррозвідника, зіграв український письменник й поет Юрій Іздрик, а Тимофія в різні роки — син режисерки Андрій Чередник. У фільмі також знялись Анастасія Карпенко («Як там Катя»), Владислав Балюк, Галина Веретельник-Стефанова та Андрій Ісаєнко.

Світова прем’єра фільму відбулася на 38-му Варшавському міжнародному кінофестивалі у жовтні 2022 року, а українська — в межах Київського тижня критики того ж року.

За виробництво «Я і Фелікс» відповідав продакшен ForeFilms.

Ірина Цілик — письменниця, поетеса та авторка фільмів «Помин», «Вдосвіта». У 2020 році вона отримала нагороду за найкращу режисерську роботу у категорії світового документального кіно за стрічку «Земля блакитна, ніби апельсин». Фільм розповідає про родину, яка живе та знімає фільм у Красногорівці у «червоній зоні» Донбасу. Наразі Красногорівка знаходиться під контролем російських військ, а родина, що знімалася у фільмі Ірини, виїхала за кордон. Цілик також стала співавторкою фільму «Бачення метелика» Максима Наконечного.

Есей Ірини Цілик закриває артномер нашого журналу «Тимчасовість». Докладніше про випуск читайте у матеріалі.


Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis