DTF Magazine випустив артномер «Тимчасовість». Про що він і як отримати

Спеціально для проєкту «Модуль тимчасовості» (МОТ) редакція DTF Magazine створила колекційний друкований номер DTF Magazine. Як і експозиція в МОТ, він продовжує досліджувати ключову тему виставки — тимчасовість, та вести діалог з українськими та іноземними митцями. Розповідаємо, яким вийшов номер та як його можна отримати

Що в номері?

Цей випуск — вже четвертий друкований номером DTF Magazine за шість років існування видання, але перший в форматі колекційного видання. Певною мірою він виступає продовженням МОТ, нового проєкту команди don’t Take Fake. В основі журналу — роботи українських митців, поєднані з есеями, інтерв’ю та щоденниками. Так наша редакція хоче представити мистецтво та рефлексію тих, хто перебуває у стані тимчасовості та невизначеності.

На 136 сторінках видання зібрані роботи майже 30 митців з різних міст України в різних напрямках — живопис, графіка, літографія, фотографія, скульптура. Формуючи лайнап, ми хотіли презентувати більше нових імен та героїв. 

Серед представлених митців — Євген Самборський, Вася Дмитрик, Pavla Nikitina, Аліса Гоц, Єва Кафідова, Євгеній Клименко, Каріна Синиця, Сана Шахмурадова, Катерина Лесів, Лука Басов, Сергій Мельниченко, Діма Толкачов, Поліна Чоні, Molly Route, Магран Тата, Maria Matiashova, Антон Рєзнік, Інга Леві, Данило Галкін, Саша Токарєва, Поліна Щербина, Ірина Максимова, Діма Красний, Kinder Album, Юрій Болса, Вова Кено, Anton Hudo, etchingroom1, Сергій Грєх ті інші. 

Майже кожна з робіт створена протягом 2022 року і є історією особистого досвіду та рефлексією на нову реальність, в якій Україна опинилась починаючи з 24 лютого. Описуючи ідею спеціального випуску, головний редактор DTF Magazine Володимир Волощук зазначає:

«Це спроба зафіксувати рік нашого життя, думок і почуттів: від страху перед трагедією до непорушної віри та боротьби за право бути й жити або ж відчаю, який нас інколи долає. Тут особисте формує колективне, утворюючи мозаїку останніх 12 місяців. Проте в цій мозаїці, на жаль, завжди бракуватиме фрагментів, відсутність яких нагадуватиме про всіх, чиє життя забрала ця війна».

Деякі проєкти створені художниками під час перебування в окупації. Наприклад, художниця Єва Кафідова 23 лютого приїхала в Нову Каховку до стоматолога, а змогла виїхати лише 17 квітня через Миколаїв, поки ця дорога ще була відкрита. Досвід життя в рідному окупованому місті вона документувала в щоденнику, який ми публікує­мо в номері. А журналістка та арткритикиня Юлія Манукян, яка організувала у Херсоні підпільну артрезиденцію, згадує про час, проведений в окупації і знайомить з митцями та їхніми роботами, які вони створювали, поки місто було під владою російської армії.

Героями публікацій стали і ті, хто колись приїхав в Україну, рятуючись від воєнних дій у своїй країні, і тепер знову зустрівся з війною віч-на-віч.

Серед спеціальних запрошених авторів випуску — кінорежисерка та сценаристка Аліна Горлова, кінорежисерка, сценаристка та поетеса Ірина Цілик, кінознавиця Довженко-Центру Альона Пензій, кандидатка політичних наук та авторка книжки «Жіночий емірат? Політикині мусульманського світу» Наталія Малиновська.

Так, на прохання DTF Magazine Аліна Горлова знову зуст­рілася з героєм свого фільму «Цей дощ ніколи не скінчиться» Андрієм Сулейманом та записала не стільки інтерв’ю, скільки бесіду про життя, в якому війна завжди ходить слідом. Альона Пензій під новим кутом розглядає культовий анімаційний фільм «Капітошка». Наталія Малиновська в продовження нашої розмови з афганською художницею Куброю Хадемі, розповідає коротку історію боротьби афганських жінок. А колонка Ірини Цілик під назвою «Танок смерті» завершує цей номер, але не ставить крапку.

«У часи невизначеності інколи може здаватись, що ти лишився сам на сам зі злом і горем. Відчуття самотності й безпорадності паралізує, — пише у своїй редакторській колонці Володимир Волощук. — Але, озираючись на світову історію, навіть останніх десятиліть, можна згадати не одну війну й революцію, приклади самовідданої боротьби та приклади трагедій. Про цей болючий досвід ми поговорили з режисерами, художниками та митцями з Афганістану, Сирії, Сербії, Мексики. Це наша спроба діалогу зі світом і з тими, хто, як і ми, перебуває у стані невизначеності»

Що на обкладинці?

На обкладинці спецвипуску — орієнтовний час, який потрібен читачу, щоб прочитати тексти та подивитись роботи митців.

«Цей номер — і рефлексія, і терапія. Його обкладинка максимально проста й порожня, позбавлена зайвого, — пояснює головний редактор. — Найголовніше тут — час. Час, який спливає. І орієнтовний час, який вам треба, щоб провести наодинці з цим виданням з першої до останньої сторінки. Хоча у світі все відносне і ніщо не стале, а в кожного з нас своє відчуття часу».

За дизайн та верстку видання відповідала київська дизайн студія CREVV, яка також розробила візуальну мову та логотип МОТ (більше про це читайте в нашому матеріалі).

Скільки коштує журнал і де його можна придбати

Якби ми продавали цей номер, його ціна складала б 400 грн, але ми розповсюджуємо його безплатно. Однак, якщо вам сподобався випуск, ви можете підтримати ініціативу нашого проєкту МОТ з відбудови пошкод­жених під час війни українських артінституцій. Для цього достатньо сплатити вартість журналу за цим посиланням.

Перші примірники зможуть отримати усі присутні на презентації цього випуску в просторі МОТ 8 квітня. Головний редактор DTF Magazine Володимир Волощук представить журнал та розкаже докладніше про його ідею і процес роботи над номером. Також під час події зі спеціальним лайвом виступить київський музикант KBT — нове ім’я на українській електронній сцені. Вхід за квитками, доступними на Concert UA

Усі кошти із продажу квитків на цю подію йдуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії.

З 10-11 квітня журнал можна буде отримати лише в артпросторі МОТ, а вже згодом — в дружніх нам закладах, галереях та просторах у Харкові, Дніпрі, Одесі, Івано-Франківську та Львові. Повний перелік ми опублікуємо тут та в наших соціальних мережах.

Ви також можете замовити доставку (за рахунок отримувача) примірника в своє місто, окрім Львова, Івано-Франківська, Києва, Одеси, Дніпра та Харкова. Просто заповніть цю форму


Що таке MOТ?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій із 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 28 художників із 10 країн та серія спеціальних подій. У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.
Дізнатись ще більше

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis